Sokolovsko: Peníze si vzal, pergolu nepostavil

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání šestačtyřicetiletého muže z Karlových Varů, kterého obvinili ze spáchání zločinu zpronevěry. Obviněný muž se měl ve druhé polovině března letošního roku domluvit s třiašedesátiletým mužem ze Sokolovska na zhotovení zahradní pergoly.

zprávy uniweb weby

Muž tak měl učinit a peníze mu na účet skutečně poslat. Obviněný ale poté žádný stavební materiál nedodal a se stavbou zahradní pergoly nikdy nezačal. Finanční prostředky si měl nechat pro svou potřebu. Tímto svým jednáním měl způsobit škodu téměř 12 tisíc korun.

Tohoto jednání se navíc šestačtyřicetiletý muž nedopustil poprvé. V dubnu letošního roku mu policisté z Obvodního oddělení Bečov nad Teplou sdělili podezření ze spáchání přečinu zpronevěry. Muž se měl totiž v lednu domluvit na rekonstrukci koupelny, převzít hotovost na nákup materiálu, ale s domluvenou rekonstrukcí vůbec nezačal a peníze si měl nechat pro svou potřebu.

Nyní mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let, neboť se takového činu dopustil za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelné pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek.

nprap. Jakub Kopřiva

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 02.07.2020 09:00
0 +
 
Popelka

Hlavní zprávy

 

seo uniweb