Sokolovsko: Obývali cizí garáž

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání jednatřicetileté ženy a čtyřiatřicetiletého muže, které obvinili ze spáchání přečinu neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru a muže dále ze spáchání zločinu krádeže a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.


Obviněný pár ze Sokolovska se měl své poslední trestné činnosti dopustit v polovině května tohoto roku. V odpoledních hodinách měli přijet k cizí garáži v malé obci u Sokolova, do které si měli následně násilně sjednat přístup. Zde měli také zaparkovat svůj automobil a v garáži bez svolení majitele pobývat. Nebylo to však poprvé, co se společně podíleli na protiprávním jednání. Začátkem stejného měsíce měli navštívit obchodní dům v Sokolově. Z regálů měli vzít několik lahví tvrdého alkoholu a prodejnu spolu opustit bez zaplacení. Muž měl navíc v uvedeném období usednout za volant osobního vozidla i přes skutečnost, že mu byl vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Pro policisty však není žádným nováčkem. Uvedených činů se dopustil i přesto, že byl již v minulosti za obdobnou trestnou činnost potrestán. 

Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Ten jej akceptoval a soudce ho poslal do vazební věznice, kam byl následně eskortován policejní hlídkou.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let, neboť se takového jednání dopustil mimo jiné v době, kdy byl Usnesením Vlády České republiky vyhlášen nouzový stav pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu COVID - 19 a čin byl tedy spáchán ve stavu jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí. Obviněné ženě hrozí v případě prokázání viny až dvouletý pobyt ve vězení.

nprap. Eva Valtová

weby uniweb zprávy

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
weby uniweb