Sokolovsko: Chtěla si koupit vozidla, nikdy je nezaplatila a odjela s nimi

Žena ze Sokolovska se měla dopustit od konce měsíce března do začátku května 2018 několika trestných činů. Hned ve 4 případech měla předstírat, že má zájem o koupi vozidla. Obviněná žena se měla ozvat na inzeráty, kde byla nabídnuta vozidla k prodeji.

zprávy uniweb weby

Měla si vždy domluvit schůzku, vypůjčit si vozidlo ke zkušební jízdě,a to pak nevrátit majiteli. V jednom případě měla žena využít situace, kdy ve vozidle byly osobní věci majitele. Jednalo se o peněženku s doklady, finanční hotovostí a platební kartou. Tu v jednom z obchodních středisek na Karlovarsku několikrát za sebou použila a vybrala z ní hotovost. 

Ve 2 případech měla okrást své známé. V nočních hodinách 2. 5. 2018 v Chodově, v bytě svého přítele měla využít jeho nepozornosti a odcizit mu troje klíče od bytu, vchodových dveří a vozidla. Spolu s těmito klíči měla odcizit jeho peněženku s doklady a finanční hotovostí. Přes vyslovený nesouhlas, který na ní muž křičel za uzamčenými vchodovými dveřmi, které měla žena zamknout, odemkla vozidlo značky BMW a odjela s ním. Žena usedla za volant i přes to, že jí byl uložen zákaz řízení všech motorových vozidel.

O pár hodin později v ten stejný den měla navštívit svou kamarádku v jejím bytě na Sokolovsku. Obviněná žena opět využila její nepozornosti a z volně odloženého batohu na židli odcizila peněženku s finanční hotovostí.

Za všechny tyto skutky kriminalisté ze Sokolova 36letou ženu stíhají ze spáchání přečinů neoprávněné užívání cizí věci, krádeže, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a dále z přečinu podvod.

Svým jednáním obviněná žena způsobila škodu o celkové výši přesahující 120 tisíc korun.

V současné době je žena umístěna v policejní cele. V případě prokázání viny hrozí ženě trest odnětí svobody až na dva roky.

nprap. Bc. Soňa Hergezelová


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
auto cb covid19

Hlavní zprávy

 

seo uniweb