Sokolovsko: Bývalou přítelkyni zbil a znásilnil

Pětačtyřicetiletý muž ze Sokolova měl na začátku února letošního roku po předchozích výhrůžkách donutit svou bývalou jednatřicetiletou přítelkyni, aby s ním odjela do jeho bydliště. V nadcházejících týdnech jí měl poté vulgárně urážet, fyzicky napadat a vyhrožovat jí zabitím v případě, že z bytu odejde s jejich společnými nezletilými dětmi.


V několika případech jí měl donutit k pohlavnímu styku. Kromě toho jí měl v bytě i s dětmi zamykat a nedovolovat jí, aby kamkoliv odešla. Pravidelně jí měl také kontrolovat sociální sítě a mobilní telefon. Při jednom z fyzických napadení svého jednání zanechal až v době, kdy do bytu přišel jeho otec.

Vše vyvrcholilo 11. května těsně po poledni, kdy měla jejich nezletilá dcera brečet v dětské postýlce. Muž měl po chvíli vzít dřevěné prkno a udeřit s ním do postýlky. Poté měl odejít do zaměstnání a v bytě tak zůstal pouze jeho otec. Žena využila toho, že usnul, okamžitě šla s dětmi za svou známou, která je odvezla na obvodní oddělení v Habartově, kde žena celou věc oznámila.

O několik hodin později policisté muže zadrželi v jeho zaměstnání. Sokolovští kriminalisté ho obvinili ze spáchání zločinů vydírání, zbavení osobní svobody, znásilnění a z přečinů ublížení na zdraví, omezování osobní svobody a nebezpečného vyhrožování.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, což akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na deset let.

nprap. Jakub Kopřiva

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
seo uniweb