Sokolov: Vznikne projekt míčové haly na Baníku (TV Západ)

Areál Baníku Sokolov by se měl do budoucna rozrůst o další objekt. Ve městě podle řady sportovců i zástupců města citelně chybí míčová hala se soutěžními parametry. Nyní získalo zelenou zhotovení projektové dokumentace.


"Chceme vytvořit co možná nejlepší podmínky pro to, aby to byl jeden z důvodů, proč budou v Sokolově zůstávat i mladé rodiny, rodiny aktivní, rodiny, které chtějí sportovat a město Sokolov bylo už dlouhodobě tzv. pod palbou zejména florbalistů, kteří nemají halu pro míčové sporty a musí jezdit hrát mistrovská utkání jinam. To samé platí o volejbalistech o basketbalistech. To jsou všechno oddíly, které se na nás obraceli s tím, že je potřeba nějakou míčovou halu už tady mít. Ono se nám trošku potkalo s projektem Krajského úřadu, kdy Krajský úřad chce zase, a za to také jim samozřejmě patří velký dík, rekonstruovat halu u ISŠTE, tzn., že tam by měly vzniknout tři hřiště, takže my jsme pečlivě zvažovali, a ty debaty nebyly úplně jednoduché, jestli město Sokolov si může dovolit mít svojí halu pro míčové sporty. Nakonec v Radě města převládl názor, že ano. Převládl i v Zastupitelstvu, ostatně protože Zastupitelstvo nám už částku na projektovou dokumentaci schválilo, tzn., že většina Zastupitelů slyšela na argumenty, že opravdu je potřeba jít aktivně naproti zejména lidem, kteří chtějí sportovat a budeme projektovat halu pro míčové sporty. Byli jsme se podívat pro inspiraci v městečku Kynžvart, kde podobná hala už stojí, takže tam jsme čerpali inspiraci a podobnou halu, o něco větší, bychom chtěli postavit v areálu Baníku Sokolov. Myslíme si, že to bude vhodné doplňování, my tomu říkáme hala pro hobíky, tzn. může se tam hrát kromě míčových jednoduchých sportů, ale i badminton a podobné záležitosti. Navíc ta hala bude vhodným doplňkem i k těm oddílům, které už mají své zázemí v areálu, tzn, že fotbalisti to mohou využívat na nějaké své činnosti, hokejisti to můžou používat. Můžeme to nabízet na různá soustředění, protože ubytovny v areálu Baník Sokolov jsou využívány i zahraničními fotbalovými kluby a tohle může být vhodný doplněk. Takže jsme se shodli na tom, že vypíšeme výběrové řízení na projektovou dokumentaci. Máme na to částku 1,3 milionu korun a věříme, že po zhotovení projektu se najdou finanční prostředky i na to, aby se, a možná i s nějakou dotací, hala v Sokolově realizovala. O tom, jestli se hala realizovat opravdu bude, tak samozřejmě rozhodne už nové Zastupitelstvo, které vzejde z podzimních voleb. Ale to současné je přesvědčené o tom, že ta hala tady své místo má," vysvětlil místostarosta Sokolova Jan Picka. 

Na vyhlášené výběrové řízení byly podány dvě nabídky. Projektová dokumentace má vzniknou podle studie s názvem Areál Baník – míčová hala, jejímž autorem je Ing. Martin Dědič.

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Slavné sborové scény

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
weby uniweb