Sokolov: V Chelčického se bude rekonstruovat až příští rok (TV Západ)

Prázdný městský dům se dvěma vchody v sokolovské ulici Petra Chelčického bude v příštím roce nejspíše kompletně zrekonstruován. Po opravách by měl sloužit pro nájemní bydlení.


„Původně šlo o dům, který byl převážně využíván hasiči. Poslední dobou už zájem ze strany Hasičského záchranného sboru nebyl tak velký, proto jsme se rozhodli celý dům rekonstruovat. Je to stavba z 50. let, kde je ještě v některých bytech vytápění prováděno „vafkami“ čili to již podle nás nespadá do 21. století. Domluvili jsme se s nájemníky, nabídli jim náhradní byty a rozhodli jsme se celý barák rekonstruovat. V tuto chvíli je drtivá většina bytů 2+1, což jsou byty, kterých je v Sokolově velký nadbytek a není o ně takový zájem jako o byty 1+1 a 3+1. Rozhodli jsme se provést i změny v uspořádání tak, aby zůstalo 16 bytů, ale bylo to pro případné nájemníky zajímavější. Asi nejdůležitější investicí je zrušení vytápění plynovými zdroji přivedením centrálního zásobování tepla. Bude tam výměník a snažíme se do budoucna ještě teplo i nabízet vedle Hygieně (hygienické stanici) tak, aby to bylo rentabilnější. Celý dům bude zateplen, budou změněny příčky, zrekonstruována jádra a provedeny úpravy v podkroví. Změny budou velmi zásadní. Celkové náklady odhadujeme na 20 milionů korun, přičemž žádáme o dotaci na energetické úspory a ta by mohla být ve výši 2,5 milionu korun,“ popsal plány místostarosta Sokolova Karel Jakobec. 

Původní nájemníci, kteří byty opustili kvůli chystané rekonstrukci, se budou moci přednostně ucházet o bydlení. O způsobu, jakým město bude ostatní byty nabízet, ještě není rozhodnuto. 

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
netConcert

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
weby uniweb