Sokolov: Sochy ze sympozia našly místo u knihovny

Moudré sovy nebo temný Nazgul, to jsou pohádkové postavy, které jsou nově k vidění v areálu pobočky městské knihovny pro děti a mládež ve Slavíčkově ulici. Sochy vznikly v loňském roce při řezbářském sympóziu v Sokolově, jež se konalo jako součást akce Hurá, prázdniny.

dezinfekce

Dřevěné sochy získalo město a poté se hledala lokalita, kde by mohly být trvale umístěny. Nyní tedy zaujaly místo u pobočky knihovny na sídlišti Michal.

Pro umístění dřevěných soch se zvažovalo několik míst, například zahrada některé z mateřských škol. Jako ideální prostor nakonec dostala přednost zahrada u pobočky knihovny, kde je pracovníci společnosti SOTES instalovali. Veřejný prostor v Sokolově se tak postupně stává místem, kde začínají být sochařská díla zastoupena ve větším počtu. Například v Husových sadech nebo v areálu zdraví jsou umístěny artefakty kamenné. A prací řezbářů je k vidění ještě více. Od loňského roku přivítá každého, kdo do Sokolova přijede autobusem či vlakem, symbol města, kterým je sokolník a jeho dravec. Před společným železničním a autobusovým terminálem byla vztyčena dřevěná socha sokolníka v nadživotní velikosti, jemuž dělá společnost ještě pes. Socha umístěná na valu blíže k nádraží je dílem regionálního uměleckého řezbáře a výtvarníka Artema Viktoroviče Naumenka.

Socha sokolníka vznikla opět po dohodě s městem a je zatím největším artefaktem, který Naumenko pro Sokolov vytvořil. Z několika míst, kde by mohla stát, byl nakonec vybrán právě prostor před dopravním terminálem. Dřevěné sochy z habartovské dílny Artema Viktoroviče Naumenka jsou už v Sokolově k vidění na dvou kruhových objezdech. Masivní socha sokola z dubového dřeva stojí na druhé okružní křižovatce za sokolovským gymnáziem směrem do Dolního Rychnova. Na kruhovém objezdu za čerpací stanicí OMV je pro změnu umístěna socha svaté Barbory, patronky všech horníků.


Zdroj: město Sokolov

Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 22.07.2020 16:000 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024