Sokolov: Obtěžoval bývalou přítelkyni

Devětatřicetiletý muž ze Sokolova měl od července minulého roku do druhé poloviny září letošního roku pronásledovat, vyhrožovat a omezovat na běžném způsobu života svou čtyřiačtyřicetiletou bývalou přítelkyni.

webíky uniweb

V první polovině června letošního roku měl muž v brzkých ranních hodinách zastavit svým vozidlem před kruhovým objezdem v Sokolově a zablokovat tak cestu jeho bývalé přítelkyni, která jela zrovna za ním. Následně měl pěstí několikrát udeřit do jejího automobilu, přitom jí vyhrožovat a vulgárně urážet. Poté jí měl z automobilu pod výhružkou vzít kabelku, z té odcizit mobilní telefon a z místa odjet. Telefon měl ženě vrátit tentýž den v odpoledních hodinách.

Ve svém jednání měl muž pokračovat také ve druhé polovině června 2020. Celkem třikrát měl přijít k bytu jeho bývalé přítelkyně. Vždy mezi nimi mělo dojít ke slovní rozepři a následně měl ženu začít urážet. V jednom případě muž vnikl do bytu a ženě vzal mobilní telefon, který jí nakonec nepoškozený vrátil.

V polovině srpna letošního roku měl muž svým vozidlem předjet v jedné menší obci na Karlovarsku automobil své bývalé přítelkyně. Následně jí měl donutit zastavit a poté si sednout k ní do vozidla. Opět jí měl vzít mobilní telefon a také batoh. Po chvíli jí měl donutit, aby okamžitě odjela do svého bydliště v Sokolově. Svým automobilem měl jet za ním a v Sokolově jí mobilní telefon, který poškodil, i batoh vrátit.

V září 2020 měl muž na parkovišti úmyslně poničit zaparkovaného vozidlo značky Audi, které patřilo dvacetiletému muži ze Sokolovska. Na vozidle měl poničit lak a majiteli tím způsobit škodu 20 tisíc korun.

Tentýž den policisté devětatřicetiletého muže zadrželi. Sokolovští kriminalisté ho obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinů poškození cizí věci, nebezpečného pronásledování, krádeže, porušování domovní svobody a omezování osobní svobody.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, což akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

nprap. Jakub Kopřiva


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweby

Hlavní zprávy

 

weby uniweby
seo uniweb