Sokolov: Devatenáctiletý muzikant složil znělku pro město

Město Sokolov má svou oficiální skladbu nazvanou Znělka pro Sokolov. Poprvé veřejně zazněla 15. února při Plesu města Sokolov. Složil ji teprve devatenáctiletý muzikant Michal Kopecký ze Sokolova.

dezinfekce

Hudbě se začal věnovat s příchodem povinné školní docházky, kdy začal navštěvovat na Základní umělecké škole v Sokolově obor elektronické klávesové nástroje.

Michal u nich vydržel až dodnes a klávesové nástroje se staly součástí jeho života. Zhruba před rokem měl s prsty na klávesách svou tvořivou chvilku, při které se mu zrodila v hlavě poměrně slavnostní melodie. Pro tu tenkrát neviděl konkrétní uplatnění a rozdělaný návrh skončil na nějaký čas v šuplíku. Při setkání s vedením města po úspěchu na jedné ze soutěží zazněla informace, že skládá vlastní hudbu. A tak byl pobídnut, aby složil pro město Sokolov hymnu, znělku či jinou formu melodie, která by zněla při slavnostních příležitostech. Mohlo by se čekat, že inspirací mu bude vizuální vnímání města Sokolov, popřípadě jeho historie. Michal se ale řídil spíše pocity. Cítil, že je potřeba vzbudit v místních lidech trochu hrdosti, protože z jeho pohledu se ve městě nemáme vůbec špatně. Jeho skladba je určitě slavnostní píseň, autor ji vnímá jako motivující skladbu plnou pozitivních tónů.

"Snad to nebude působit egoisticky, když řeknu, že se při jejím poslechu cítím být hrdý na to, že jsem ze Sokolova. Věřím a doufám, že stejné pocity vyvolá i v posluchačích," uvedl Michal Kopecký.


Zdroj: město Sokolov

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 20.02.2020 17:000 +
 
Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese

Hlavní zprávy

 

Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese