Školáci opět poměří síly v Krušnohorské hlídce

Karlovarský kraj vyhlašuje společně s Krajským vojenským velitelstvím Karlovy Vary v pořadí již druhý ročník sportovně-branné soutěže pro žáky 8. až 9. tříd základních škol z regionu s názvem „Krušnohorská hlídka.“

dezinfekce

Během závodu školáci poměří síly v disciplínách, jako jsou například šplh na tyči nebo shyby. Vyplněné přihlášky lze odevzdávat nejpozději do 15. května 2020. Záštitu nad akcí převzal hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis.

„Jedná se o soutěž, která pomáhá motivovat mladé lidi ke sportu. Pro ty, co se chtějí hlásit na střední vojenskou školu, je to navíc skvělá příležitost, jak si prověřit svou fyzickou zdatnost. Díky soutěži lehce zjistí, kde mají případné rezervy a na čem by ještě chtělo zapracovat. V uplynulém roce se do závodu zapojilo na jednadvacet školních týmů s celkem osmdesáti žáky. Věřím, že letos bude toto číslo stejné, ne-li větší,“ uvedl radní pro oblast školství a mládeže Jaroslav Bradáč.

Závod se uskuteční 9. června od 9 hodin v Sokolově, konktrétně ve sportovním areálu Integrované střední školy technické a ekonomické a ve volnočasovém areálu Bohemia. Soutěžit budou čtyřčlenná družstva složená vždy ze dvou chlapců a dvou děvčat. Pro všechny je připraven běh na tisíc metrů a hod granátem na cíl. V případě nepřízně počasí pak štafetový člunkový běh v hale. Chlapci budou dále soutěžit ve shybech na hrazdě a děvčata ve šplhu na tyči. Doprava a občerstvení budou pro všechny soutěžící zajištěny. Po celou dobu konání závodu bude navíc v prostoru sportovního areálu probíhat bohatý doprovodný program v režii Krajského vojenského velitelství Karlovy Vary.

Vyplněnou přihlášku je potřeba zaslat elektronicky nejpozději do 15. května 2020 na e-mailovou adresu kvv.karlovyvary@army.cz.


Zdroj: Krajské listy Karlovarského krajeKomentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese

Hlavní zprávy

 

NOVÝ RENAULT CAPTUR