Rezervační linka je maximálně vytížena. Hasiči prosí volající o trpělivost

Rezervační linka 950 380 380 pro indikované obyvatele kraje na provedení testu na onemocnění Covid-19 je maximálně vytížena. Od začátku provozu byl navýšen počet operátorů na deset, dalších pět pracovišť na základě údajů z hygienické stanice aktivně obvolává další indikované osoby a zaznamenává je do systému rezervací. Rezervační linka je aktivní každý pracovní den od 8 do 15 hodin a operátoři jsou vytíženi prakticky nepřetržitě.

zprávy uniweb weby

V případě, že je linka nedostupná, prosí hasiči o trpělivost a opětovné zavolání později. Pokud jste po zavolání v takzvané frontě, tak před vámi je maximálně pět volajících a můžete vyčkat na spojení. S ohledem na výrazně se zvyšující počet vystavených žádanek na test ze strany hygienické stanice či praktických lékařů se zvyšuje i počet volajících na rezervační linku. Prodloužení doby aktivace linky není řešení, počet přijatých volání a vytvořených rezervací musí odpovídat kapacitě odběrných míst a laboratoří. Jen za pondělí 19. října vytvořili operátoři linky přes šest stovek rezervací. Z údajů telefonní ústředny call centra vyplývá, že každý den je na číslo linky voláno více než desettisíckrát.

Linka neslouží jako informační, operátoři nemohou odpovídat na jiné dotazy ohledně epidemiologické situace. Těchto hovorů je každý den zhruba sto. Linka slouží pouze pro rezervace na test.

Stejně tak žádné jiné číslo neslouží pro rezervace. Pokud se dovoláte mimo aktivní čas linky na jiné telefonní číslo, například k hasičům či na krajský úřad, není možné zde rezervaci vytvořit.

Rezervační linku obsluhují od začátku hasiči a pracovníci krajského úřadu. Linka bude funkční až do odvolání.


Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
karoq 2020 prosinec

Hlavní zprávy

 

seo uniweb