Region: Ženy, která nečekaně otěhotní, mohou žádat o mimořádnou finanční výpomoc

V reakci na aktuální stav způsobený koronavirem nabízí Hnutí Pro život ČR v rámci projektu „Nesoudíme. Pomáháme“ mimořádnou finanční výpomoc až do výše 50 tisíc korun každé ženě, jež nečekaně otěhotněla a je ve složité životní situaci. Podpora je určena pro případy, které stát nedokáže řešit svými sociálními nástroji.

dezinfekce

Pomoc je nevratná a příjemkyně pouze podepisuje smlouvu o daru, v níž na sebe bere morální závazek obdobně pomoci ženám, jež nečekaně otěhotní, a to v době, kdy si to bude moci sama finančně dovolit. Ženy v nouzi, které mají o tuto podporu zájem, se mohou obracet na Linku pomoci na čísle 800 108 000.

„Na Lince pomoci pracují zkušené konzultantky specializované na krizovou intervenci. Kromě finanční pomoci jsou schopny ženám poradit se všemi ostatními aspekty jejich obtížné situace. Linka funguje již čtrnáct let a každý rok pomůžeme zhruba čtyřem stům ženám,“ říká Jaroslava Trajerová, vedoucí projektu „Nesoudíme. Pomáháme,“

„Nebojte se zavolat. Virus odejde, děti zůstanou,“ dodává.

Hnutí Pro život ČR se podpoře nečekaně těhotných žen věnuje dlouhodobě a kromě přímé pomoci se obrací na státní správu a samosprávu s návrhy na účinnější pomoc pro těhotné ženy a rodiny s dětmi, které se dostanou do obtížné životní situace. Záštitu nad projektem „Nesoudíme. Pomáháme“ převzal mimo jiné i Karlovarský kraj.

Více informací najdete na stránkách zde.


Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 15.04.2020 17:00
0 +
 

Hlavní zprávy