Region: Vážné dopravní nehody na silnici I/6

Policisté v Karlovarském kraji upozorňují řidiče, aby na silnicích dbali zvýšené opatrnosti a přizpůsobili svojí jízdu aktuálním povětrnostním podmínkám. Letošní zimní počasí je velmi proměnlivé a je důležité myslet na to, že náledí se může nacházet i na silnici, která na první pohled nejeví známky námrazy a je černá.

zprávy uniweb weby

Důležité je také věnovat pozornost profilu komunikace. Pokud jsou zhoršeny povětrnostní podmínky buď deštěm či sněhem, je potřeba snížit rychlost i v zatáčkách či na mostech.

V uplynulých dvou dnech došlo na silnici I/6 k dvěma vážným dopravním nehodám, u kterých hrály svou roli také povětrnostní podmínky.

V pondělí dne 3. února krátce před půl druhou odpoledne došlo poblíž střelnice ke střetu dvou osobních vozidel. Čtyřiatřicetiletá řidička jela osobním vozidlem značky Daewoo ve směru z Karlových Varů na Prahu, pravděpodobně dostala smyk a přejela do protisměru, kde došlo ke střetu s osobním vozidlem Hyundai, které řídil 82letý řidič. Při dopravní nehodě došlo ke třem vážným zraněním osob. Dvě osoby byly převezeny vozidlem Zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Karlových Varech a jedna osoba byla letecky transportována do nemocnice v Plzni.

V úterý dne 4. února kolem třetí hodiny odpoledne došlo na silnici I/6 k další vážné nehodě, tentokrát poblíž Bochova. Devatenáctiletý řidič jel osobním vozidlem značky BMW po silnici I/6 ve směru od Prahy na Karlovy Vary, kdy za snížených povětrnostních podmínek, v místě nehody sněžilo, nepřizpůsobil rychlost svého vozidla, začal prudce brzdit, čímž uvedl vozidlo do smyku, přejel do protisměru a střetl se s protijedoucím nákladním vozidlem značky Mercedes-Benz s návěsem. Při dopravní nehodě došlo ke zranění pěti osob z osobního vozidla BMW, tři muži byli převezeni vozidlem Zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Karlových Varech a dva letecky transportováni do nemocnic v Plzni a v Praze.

Příčiny a okolnosti obou dopravních nehod jsou předmětem dalšího prověřování.

Při vyšetřování obou dopravních nehod využili dopravní policisté 3D scanner Leica RTC360, který nasazují při nehodách s těmi nejvážnějšími následky. Tento přístroj používají k ohledání místa formou 3D vizualizace. Během krátké doby je schopný naskenovat přesné místo dopravní nehody, vytvořit 3D fotodokumentaci i plánek místa, se kterými je možné dále pracovat v rámci dalšího zkoumání (soudními znalci) a slouží jako podklad pro rozhodování správních orgánů a soudů. Policie Karlovarkého kraje disponuje tímto přístrojem díky spolupráci s Krajským úřadem Karlovarského kraje, který přístroj zakoupil a policii zapůjčil do trvalého užívání.


mjr. Bc. Kateřina Krejčí

Fotogalerie
webíky uniweb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

uniweby
seo uniweb