Region: Regionální televize Západ rozšířila pokrytí (TV Západ)

Regionalnitelevize.cz, jehož součástí je i naše TV Západ, výrazně zvýšila pokrytí v pozemním digitálním vysílání. Od začátku června je program regionalnitelevize.cz šířen prostřednictvím Regionální sítě 7 a Přechodové sítě 13. Aktuálně tak terestrickým signálem pokrývá téměř celé území ČR.

zprávy uniweb weby

Program  regionalnitelevize.cz je tak možné přijímat jak ve starším standardu DVB-T v rozlišení 720x576i  tak i v novém systému DVB-T2 s kódováním H.265/HEVC ve formátu qHD 960x540p.

Aktuálně je program zařazen také v multiplexu RS8, ve kterém bude vysílání ukončeno k 30. červnu.

Rozšíření pozemního vysílání je velmi progresivní. Doposud měly možnost pozemního příjmu jen krajská města a jejich blízké okolí. Vstupem do multiplexů společnosti Progress Digital (RS7) a společnosti Digital Broadcasting (PS13)  se pokrytí rozšiřuje na většinu území všech českých měst a obcí.

I nadále je program regionalnitelevize.cz zařazen v satelitním vysílání (Skylink), které pokrývá celou Evropu. Dále je šířen prostřednictvím kabelových a IPTV operátorů.

Regionalnitelevize.cz se jako jediný celostátní tematický program od svého počátku věnuje pozitivnímu regionálnímu zpravodajství a zajímavostem z českých,moravských a slezských regionů a zpravodajsky pokrývá všechny kraje České republiky. Jako jediná televize s regionálním obsahem je součástí projektu peoplemetrového měření. Měsíčně si ji naladí kolem 400 tis. unikátních diváků.

V Karlovarském kraji je signál šířen z vysílače na Klínovci silným 40kW signálem na 38. kanálu a z vrchu Dyleň na 28. kanálu silou 15,8 kW.

Premiérové regionální vysílání z Karlovarského kraje můžete vidět každé pondělí 18:20 hodin a v pátek ve stejný čas. Mezitím se vysílají reprízy ve čtyřhodinové smyčce, tedy 8:20, 14:20 a tak dále. Veškeré informace a odkazy na sociální sítě, kde jsou všechny reportáže umístěny najdete na adrese www.regionzapad.cz.

Mapy a seznamy vysílačů RS7 a Přechodové sítě 13 najdete v textové části reportáže.
https://www.digitalnitelevize.cz/vysilace/sit-sit7.html
https://www.televizniweb.cz/prechodova-sit-13-digital-broadcasting/


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweb home weby

Hlavní zprávy

 

seo uniweb