Region: Přerušené jednání krajských zastupitelů bylo přerušeno (TV Západ)

Ani pokračování přerušeného ustavujícího jednání nových krajských zastupitelů v míčové hale KV Arény v Karlových Varech nevedlo ke zvolení nového vedení Karlovarského kraje. Hlavním důvodem je spor o funkci hejtmana, kterou kromě bloku 21 zastupitelů za STAN, Piráty, Volbu pro kraj, Místní a SNK1 požaduje také případný další koaliční partner reprezentovaný blokem ODS a KDU-ČSL se čtyřmi mandáty.

zprávy uniweb weby

„Zůstáváme na naší nabídce vůči partnerům ODS, KDU-ČSL – 1. náměstek hejtmana, jeden člen Rady a uvolněný buď člen zastupitelstva, předseda komise či výboru, podle dohody. S tím, že tato nabídka platí buď do akceptace nebo do doby než ODS s KDU-ČSL nám oznámí, že se vydávají jinou cestou,“ uvedl po ukončení jednání zastupitelů lídr jedenadvacítky Petr Kulhánek. 

Patovou situaci vnímá i zmíněný dvojblok ODS a KDU-ČSL, který jinak nachází s uskupením jedenadvacítky programovou shodu. V týdenní prodlevě mezi přerušeným jednáním zastupitelů nedostal dvojblok jinou nabídku.

„Žádný návrh od protistrany na toto téma nepadl. Samozřejmě padne-li, určitě ho řádně prodiskutujeme. Je možné, že se domluvíme na nějaké jiné variantě. Ale v tuto chvíli žádnou jinou cestu nevidím. V podstatě jsme zakopáni v příkopech. Do doby, než přijde z protistrany nějaký další návrh, tak se určitě dále nehneme,“ komentoval lídr ODS a možný kandidát na hejtmana Karel Jakobec. 

„My jsme se dalšími variantami nezabývali, protože pořád máme za to, že nabídka vůči ODS je vstřícná a vyvážená. Takto jsme jim to i prezentovali. Naše stanovisko znají. Sejdeme se k jednání zítra, tzn. v pátek,“ doplnil Kulhánek. 

Ani víkendová jednání a stav v době zpracovávání reportáže nepřinesly posun, a je otázkou, zda se tak stane do dalšího pokračování zasedání zastupitelů. To má proběhnout ve čtvrtek 26. listopadu. 


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy

 

seo uniweb