Region: Od čerpacích stanic odjížděl bez placení

Čtyřiapadesátiletý muž z Karlových Varů měl od začátku ledna do začátku února letošního roku ujíždět od čerpacích stanic bez zaplacení. A to nejen v Karlovarském kraji. Za pohonné hmoty totiž neplatil ani v kraji Plzeňském.


Vše mělo začít 8. ledna, kdy ve večerních hodinách přijel jako spolujezdec v osobním automobilu značky Škoda, které patří jeho přítelkyni, na čerpací stanici v Aši. Po vystoupení měl do automobilu natankovat přes 60 litrů pohonných hmot a následně z místa bez zaplacení odjet. Totožná situace se opakovala o týden později v Kraslicích. Na konci ledna se měl vrátit na čerpací stanici v Aši, kde tentokrát nenatankoval do vozidla, ale do připravených kanystrů. O den později se vydal do Kynšperka nad Ohří. Tam měl na místní benzinové čerpací stanici natankovat jak do vozidla, tak do kanystrů. Stejně si měl poté počínat také v Plané na Tachovsku.

Bez zaplacení měl muž odjet od čerpacích stanic v pěti případech. Celkově měl odcizit přibližně 500 litrů pohonných hmot a způsobit tím škodu téměř 20 tisíc korun.

Klec spadla druhý únorový den. Muž měl na automobilu poškozené kolo a tak šel v dopoledních hodinách na parkoviště v Chebu, kde chtěl ze zaparkovaného vozidla demontovat pneumatiku. To se mu podařilo, ovšem ta poté na něj byla příliš těžká a proto se rozhodl zavolat si taxi. Mezitím na místo dorazili také policisté, kteří muže zajistili a převezli na obvodní oddělení k dalším úkonům.

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřiapadesátiletého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinu krádeže.

V případě prokázání viny mu hrozí muži trest odnětí svobody až na dva roky.


nprap. Jakub Kopřiva

SEO konzultant

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
weby uniweb