Region: Karlovarská krajská nemocnice uvítala výbor Světové zdravotnické organizace (WHO)

Ve středu 20. 9. 2023 navštívila Nemocnici Karlovy Vary dvanáctičlenná skupina zástupců Světové zdravotnické organizace a zástupců Ministerstva zdravotnictví České republiky. Klíčovým tématem byla péče o uprchlíky.

dezinfekce

Karlovarská krajská nemocnice byla vybrána mezi tři zdravotnická zařízení v České republice, která dostala příležitost uvítat na své půdě výbor Světové zdravotnické organizace a nastínit aktuální situaci v souvislosti s poskytováním zdravotní péče o ukrajinské migranty.

Během setkání představila nemocnice obě zdravotnická zařízení v Karlových Varech a Chebu, rozsah, úroveň a systém poskytované péče. Vedení nemocnice poskytlo informace o provozu a upozornilo na problémy našeho malého regionu, jako je například absence lékařské fakulty, která by generovala lékařské posily nejen do nemocnice.

„Nápor pacientů, po zahájení válečného konfliktu na Ukrajině, jsme v našich nemocnicích zvládli hlavně díky dobré organizaci a spolupráci s ostatními složkami a samozřejmě s obrovským nasazením našich zaměstnanců. Uvedli jsme v rekordním čase do chodu UA point, kde s pomocí překladatelů a jazykově vybavených lékařů probíhala primární péče o všechny příchozí uprchlíky. Aktuálně poskytujeme plánovanou i akutní péči všem pacientům stejně, a to bez ohledu na jejich národnost,“ uvedla lékařská ředitelka KKN a.s. MUDr. Dagmar Uhlíková.

Od začátku války na Ukrajině přijelo do Karlovarského kraje na 15.000 uprchlíků. Z těchto počtů vyplývá, že kapacity ambulantních provozů nejsou v kraji dostačující. Toto téma je nezbytné řešit i s narůstajícím průměrným věkem lékařů. 

Zdroj: FB Karlovarská krajská nemocnice


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese

Hlavní zprávy

 

NOVÝ RENAULT CAPTUR