Region: Hejtman jednal se starosty v Kyselce a v Jáchymově

Do údolí Ohře zamířil hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek v úvodu své další pracovní cesty do měst a obcí v regionu. V Kyselce se řešil stav komunikace do Nové Kyselky, možnost regulace rychlosti při průjezdu obcí či budoucí zapojení rekonstruovaného kina v Kyselce do festivalových aktivit v rámci Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.


Starosta Kyselky Aleš Labík spolu s místostarostou Vladimírem Zichou představili hejtmanovi projekt nové cyklostezky se dvěma lávkami přes Ohři i záměr vytvořit volnočasovou zónu poblíž dřevěného mostu v Radošově. „Mluvili jsme ale také o postupně revitalizovaném areálu lázní Kyselka, který se jen  velmi pomalu probouzí  životu. Proto jsme se dohodli, že vyvoláme další jednání s obecně prospěšnou společností, která rekonstrukci řídí, abychom získali přehled o současné situaci a dalších plánech obnovy,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek. 

Do místní části Nová Kyselka vede komunikace se zákazem vjezdu motorových vozidel, kterou smějí využívat jen místní. Vzhledem k tomu, že je silnice ve velmi špatném stavu, řešila se i možnost oprav poškozeného povrchu. „Pan starosta také zmínil nutnost regulovat rychlost v kritických místech při průjezdu obcí  na 30 kilometrů v hodině. Téma projednám s krajským policejním ředitelstvím, které by pak s obcí probralo konkrétní úseky, jichž se to týká,“ vysvětlil hejtman. V místním kině si také prohlédl zdařilou obnovu interiéru s 93 místy pro návštěvníky i novou techniku. Přislíbil starostovi, že s organizátory Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech bude diskutovat o možnosti zapojit kino v Kyselce do festivalového dění.

V Jáchymově je už při příjezdu do města patrná snaha postupně rekonstruovat některé historické domy i bytovou zástavbu. Město ale trápí nedostatek financí na rozvoj infrastruktury. Podle starosty Bronislava Grulicha je zásadní  především problém s opěrnými zdmi, které jsou ve špatném stavu, a jejich revitalizace je pro rozpočet města příliš nákladná. Před lety se město pokoušelo diskutovat s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR o možnosti získat na opravy dotace, ale neúspěšně. „Toto téma bych otevřel se současným ministrem průmyslu a obchodu, jakmile budu mít příležitost se s ním setkat, nejspíše na červencovém setkání hejtmanů s vládou,“ upřesnil Petr Kulhánek. 

Starostu hejtman také informoval, že kraj plánuje v návrhu rozpočtu na rok 2023 opět přispět na rozvoj oblastí zapsaných na seznam UNESCO. Řeč byla rovněž o záměru města obnovit kapličku na Mariánské, která by se mohla stát celoročně přístupným pietním místem připomínky období 50. let minulého století a utrpení politických vězňů v lágrech a v uranových dolech.

Místostarosta Jáchymova František Holý na závěr setkání hejtmanovi ukázal moderně vybavenou ordinaci nové zubní lékařky. Na obnovu prostor i vybavení přispěl Karlovarský kraj dotací ve výši 600 tisíc korun.SEO konzultant

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Voices of Hollywood

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
seo uniweb