Region: Hasiči budou pomáhat v nemocnicích a v mobilním odběrovém týmu

Vybraní příslušníci Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje budou pomáhat v nemocnicích v Karlových Varech a v Chebu. Pro tuto pomoc byli vybráni hasiči, kteří mají vzdělání ve zdravotnických oborech. Ti budou pomáhat podle potřeb nemocnic společně s kvalifikovaným personálem.

zprávy uniweb weby

Zároveň v případě potřeby budou zajišťovat posílení odběrných míst na testování indikovaných osob na onemocnění Covid-19, a to i v rámci mobilního odběrového týmu. Další hasiči budou pomáhat na běžných odděleních jako sanitáři. V současné době je takto na pomoc Karlovarské krajské nemocnici vyčleněno třináct hasičů. První skupina začíná činnost v nemocnici v Karlových Varech v sobotu 17. října.

Hasiči budou personálně vypomáhat v nemocnicích dle jejich potřeb. Zároveň ale hasiči garantují zajištění požární ochrany kraje bez jakéhokoliv omezení. V případě naléhavých úkolů na úseku požární ochrany či ochrany obyvatelstva nebo v případě personální potřeby uvnitř sboru nebude personální podpora nemocnicím poskytnuta.

Po celou dobu činnosti v nemocnicích budou hasiči vybaveni osobními ochrannými pomůckami. Zároveň bude minimalizovaný kontakt vyčleněných hasičů s ostatními příslušníky směny u sboru.


Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
SZO

Hlavní zprávy

 

seo uniweb