Region: Členové Lions Clubu rozváželi večeře zdravotníkům (TV Západ)

Celkem 95 večeří pro zdravotníky v první linii Karlovarské krajské nemocnice obstarali členové Lions Clubu Karlovy Vary. Světová humanitární organizace s více než stoletou tradicí začala působit na našem území v roce 1991.

webíky uniweb

„My jsme z karlovarského Lions Clubu a máme mezi svými členy také doktory. Oni, jako zkušení praktici, říkají: OK, když chceme pomoci, pomozme. Ale možná bude lepší večerní termín než obědový. Protože pokud se dávají obědy, tak lékaři mají možnost si je vybrat z kuchyně, která vaří přes den. Večer tomu tak není, proto jsme zvolili toto období. Zdá se, podle reakcí sestřiček, že byly spokojeny,“ uvedl Josef Ciglanský, druhý viceprezident distriktu 122 Česká a Slovenská republika. 

Ve čtvrtek 17. a v pátek 18. prosince ve večerních hodinách tak zástupci „Lionů“ postupně rozvezli voňavé a podle zdravotníků velmi chutné večeře na oddělení, které se starají o pacienty s covidem-19.

„Dnes se podávala kachnička se zelím (s červeným, bílým) a s knedlíkem – dva druhy knedlíků. Připravila to jedna z významnějším karlovarských restaurací. K pití dnes nebylo pivo, ale byly to zdravé nápoje smoothies,“ přiblížil obsah krabiček Ciglanský. 

Členové Clubu rozváželi večeře a u dveří oddělení si je přebírali zástupci zdravotníků. 

„Karlovarský Lions Club byl založen již v roce 1991 a patřil k prvním v České republice.  V současné době máme 27 členů. Hlavní aktivita Lionského hnutí celosvětově je péče o děti a dospělé se zrakovým postižením. Jsou to lidé, kteří jsou většinou ekonomicky aktivně činní – podnikatelé. Mají zájem o veřejné dění a o pomoci druhým,“ dodal Ciglanský. 

Večeře získali zdravotníci na celkem 13 odděleních Karlovarské krajské nemocnice. 


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweby

Hlavní zprávy

 

weby uniweby
weby uniweb