Region: Celníci zajistili alkohol bez dokladů a neznačené tabákové výrobky

Karlovarští celníci zajistili při kontrolách v říjnu téměř 230 litrů alkoholu bez dokladů a více než 6 000 kusů neznačených nebo nesprávným způsobem značených tabákových výrobků. V průběhu měsíce října v rámci svých kompetencí provedli karlovarští celníci mimo jiné 5 pozitivních kontrol zaměřených na ochranu vnitřního trhu a spotřebitele.

zprávy uniweb weby

V provozovnách se zajímali nejen o správné značení tabákových výrobků platnými tabákovými nálepkami a alkoholu kontrolními páskami, ale také o to, zda prodejci mají k těmto vybraným výrobkům doklady prokazující jejich zdanění.

Příslušníci oddělení dohledu nad subjekty Celního úřadu pro Karlovarský kraj zajistili v prodejnách přes 300 lahví (téměř 230 litrů) alkoholu bez dokladů. Kontrolované osoby nepředložily k části lihovin doklady prokazující jejich zdanění v souladu s ustanovením zákona o spotřebních daních.

Případy budou předány na daňové oddělení k doměření spotřební daně a dalšímu šetření na právní oddělení Celního úřadu pro Karlovarský kraj.

V rámci těchto kontrol karlovarští celníci dále zajistili více než 6 000 kusů tabákových výrobků, jež byly neznačené, nebo značené nesprávným způsobem (neplatnými tabákovými nálepkami) a téměř 800 g neznačeného tabáku.

Cigarety a tabák se nacházely volně nejen v prodejnách a skladech, ale také ukryté v jedné z provozoven v kartonové krabici, kterou označil služební pes Green, speciálně vycvičený na odhalování tabáku, jež celníkům při kontrolách pomáhal. V kartonové krabici poté celníci odhalili více než 1 000 kusů cigaret s neplatnými tabákovými nálepkami.

Přestože v souladu s aktuálním zněním zákona o spotřebních daních došlo ke změně sazby spotřební daně tabákových výrobků (cigaret) a totéž platí pro zahřívané tabákové výrobky, obchodníci takové zboží ve svých prodejnách opakovaně skladují a nabízejí.

Změna se promítla také do značení tabákových nálepek, pro předchozí období platilo písmeno „Z“, nově platí písmeno “F“. Tabákové výrobky (od 1.5.2021) a zahřívané tabákové výrobky (od 1.8.2021) již nelze s předchozí sazbou prodávat nebo skladovat.

Porušení subjektů budou celníci dále řešit ve správním a daňovém řízení.Zdroj: Celní úřad pro Karlovarský kraj

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO Studio

Hlavní zprávy

 

weby uniweb