Ostrov: Akce Poučme se z cizích chyb a Velký den bezpečnosti slavily úspěch u dětí i studentů

Dvě série autentických přednášek příslušníků složek integrovaného záchranného systému zhlédlo několik stovek dětí se svými pedagogy.

zprávy uniweb weby

Druhý ročník akce cílené na žáky osmých a devátých tříd základních škol a na studenty prvních a druhých ročníků středních škol s názvem Poučme se z cizích chyb se uskutečnil v kinosále Domu kultury v pátek 21. dubna. Dvě série autentických přednášek příslušníků složek integrovaného záchranného systému zhlédlo několik stovek dětí se svými pedagogy. Každý z přednášejících vyprávěl příběh ze své praxe, přičemž ne každé vyprávění mělo šťastný konec. Cílem bylo přiblížit žákům, jakých chyb se lidé dopustili, a co vedlo k tomu, že je tato chyba mnohdy stála zdraví či dokonce život. Akce se v řadách žáků i učitelů setkala s velkým úspěchem už loni, proto se letos opakovala a v plánu je také další ročník. 

Příslušníci ostrovského obvodního oddělení Policie České republiky vyprávěli příběhy ze služby i o tragickém úmrtí svého kolegy. Zdravotnická záchranářka dětem vypověděla průběh jednoho z četných výjezdů ke zraněnému cyklistovi a členka sboru ostrovských dobrovolných hasičů přiblížila rizika při sjíždění řeky Ohře příběhem, kdy nezkušená mladá dívka zaplatila za svou první vodáckou výpravu smrtí na radošovském jezu. Dalšími zkušenostmi ze služby přispěla také preventistka Městské policie Ostrov a zároveň psovodka. Asi největší dojem v žácích i studentech v sále zanechalo autentické vyprávění dobrovolného hasiče, který prodělal v závěru loňského roku závažný pracovní úraz, kdy málem přišel o ruku.

Akci pořádal Sbor dobrovolných hasičů Ostrov ve spolupráci s Domem kultury Ostrov a byli pozváni zástupci z řad Městské policie Ostrov, Policie České republiky Ostrov a Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje.

Tentýž den se v odpoledních hodinách na Mírovém náměstí uskutečnila akce Velký den bezpečnosti. Ta byla zaměřená nejen na chodce a cyklisty, ale i řidiče motorových vozidel. Účastnili se jí jak MP Ostrov, tak i Policie ČR, Zdravotnická záchranná služba, Vězeňská služba z věznice Vykmanov a BESIP Team. 


Zdroj: město Ostrov

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweb seo

Hlavní zprávy

 

seo uniweb