Oloví: U města hořel v prudkém kopci les

Hořet začalo u Oloví na Sokolovsku ve středu v podvečerních hodinách. Požár lesa se šířil ve velmi nepřístupném terénu, v prudkém svahu nad železnicí podél silnice z Oloví na Kraslice. Především kvůli nepřístupnému terénu bylo na místě potřeba větší množství jednotek hasičů.

dezinfekce

Oheň zasáhl plochu zalesněnou smrkovými sazenicemi. Plamenné hoření se hasičům podařilo dostat pod kontrolu za hodinu a půl od nahlášení, dál ale bylo nutné rozhrabávat požářiště a prolévat stále doutnající místa vodou. Kvůli pohybu hasičů v kolejišti pod místem požáru byl na nezbytně nutnou dobu zcela zastavený provoz na železnici, po lokalizaci požáru projížděly vlaky místem zásahu sníženou rychlostí a používali zvukovou signalizaci. Ve večerních hodinách si místo požáru převzali lesníci, ve čtvrtek ráno pak požářiště znovu zkontrolovali hasiči s termokamerou. Žádné prohořívající místo nalezeno nebylo, požár tak byl zlikvidován.

I přes avizované dešťové přeháňky zůstávají lesní porosty velmi suché a každé ohniště se může velmi rychle rozšířit na velkou plochu. Stále tak platí výzva hasičů, aby se všichni chovali maximálně zodpovědně a zbytečně nezvyšovali riziko vzniku požáru v lesích.


Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 04.06.2020 14:000 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024