Od dnešního dne se uvolňují opatření spojená s koronavirem

Na základě aktuální situace je možné začít uvolňovat mimořádná opatření, která před časem přijala vláda proto, aby ochránila zdraví obyvatel ohrožené pandemií koronaviru. Docházet k tomu bude postupně v pěti vlnách, přičemž již od pondělí 20. dubna se budou moci otevřít provozovny řemesel a příbuzných oborů či farmářské trhy. Povoleny jsou i venkovní tréninky profesionálních sportovců, a to s vyloučením veřejnosti, a malé svatby. Vše za přesně stanovených podmínek.

zprávy uniweb weby

U všech nově otevřených provozoven budou platit stejná pravidla jako u zařízení, která byla otevřena už dřív. Lidé musí mezi sebou udržovat vzdálenost alespoň dva metry, na místě musí být dostupná dezinfekce rukou a personál je vybaven rukavicemi, které na vyžádání poskytne i zákazníkovi. Nadále samozřejmě platí také ochrana horních cest dýchacích, a to jak ze strany provozovatele, tak zákazníka.

„Při uvolňování obchodů a služeb klíčovou roli hrají stanoviska epidemiologů. Nemůžeme dopustit, aby se nám koronavirus, který ve srovnání s jinými státy zvládáme lépe, rozjel. Na druhé straně nelze mít zavřené obchody a služby věčně, už nyní je nouzový stav pro řadu podnikatelů a živnostníků otázkou holého přežití. Snažíme se to vybalancovat, nastavit restrikce a uvolnění rozumně a v rovnováze. Nepopírám, že je to složité, světová pandemie koronaviru je totiž pro všechny zcela novou zkušeností,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

„V tomto týdnu budeme vyhodnocovat Velikonoce a bude-li dobrý trend pokračovat, navrhnu rychlejší uvolňování restrikcí,“ dodává. 

Mezi řemesla s provozovnou a příbuzné obory, které se od dnešního dne otevřou, patří například švadlena, kameník, fotograf, obuvník, švec, sklář, tiskař či psí salóny. Kompletní přehled profesí je součástí letáku - viz níže, který připravilo ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví.

„Naše doporučení týkající se uvolnění opatření od pondělí 20. dubna se týkají i vysokých škol a organizace výuky. Co se týče podnikání, platí dříve zmiňována preventivní doporučení pro všechny provozovny, určité specifické požadavky se týkají trhů – například nejsou možné ochutnávky, či sportovišť – mj. se nesmí používat společné šatny. Na povolených malých svatbách do 10 lidí musí mít všichni až na novomanžele roušky,“ upřesňuje ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Podrobné informace jsou k dispozici na těchto webových stránkách www.mpo.cz a http://koronavirus.mzcr.cz.Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje


Komentáře

  • Před 12 měsíci

    Dobrý den mám dotaz ohledně toho kdy se budou otevírat psychotesty děkuji.

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 20.04.2020 17:00
0 (2)
 
uniweby

Hlavní zprávy

 

weby uniweby
seo uniweb