Ministr vnitra předal policistům 30 vozidel

Ve středu dne 19. února 2020 v odpoledních hodinách předal ministr vnitra Jan Hamáček za účasti ředitele Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje plk. Mgr. Petra Macháčka, statutárního náměstka hejtmana Karlovarského kraje Martina Hurajčíka a primátorky města Karlovy Vary Ing. Andrey Pfeffer Ferklové, MBA policistům Karlovarského kraje tři desítky nových vozidel.

dezinfekce

Jedná se o vozidla Škoda Octavia III Combi v barevném provedení Policie České republiky s pohonem 4x4 o výkonu 140 kW a objemu motoru 2.0 TSI s automatickou převodovkou. Tato vozidla jsou policii dodávána na základě rámcové smlouvy uzavřené mezi Ministerstvem vnitra a Škoda Auto, a. s. Jednadvacet vozidel je určeno pro pořádkovou policii a budou využívána v přímém výkonu služby na obvodních odděleních a odboru služby cizinecké policie v rámci celého Karlovarského kraje. Dalších devět vozidel bude sloužit pro tzv. prvosledové hlídky určené pro rychlý zásah na místě činu. Tyto vozidla jsou nově vybavena policejním rámem a schránkou pro bezpečné uložení dlouhých zbraní, zastavovacích pásů, apod.

Ministr vnitra Jan Hamáček při příjezdu osobně pozdravil všechny policisty, kteří si přijeli nová služební vozidla převzít.

„Jsem rád, že i přes komplikace se podařilo dokončit tendr na 865 nových policejních vozidel, které se postupně zařazují do výkonu služby. Je to výsledek dlouholeté práce vedení ministerstva a policie. Naším cílem je i nadále pokračovat v modernizaci vozového parku. Policistům děkuji za jejich práci a přeji jim příjemnou službu s těmito novými automobily,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček.

„Po více jak deseti letech proběhla částečná obměna vozového parku Policie České republiky u policejních služeb, kde to dle mého názoru bylo nejvíce potřeba. Činnost obvodních oddělení a policistů cizinecké policie je pro veřejnost jednou ze zásadních a včasná reakce na oznámení občanů není možná bez kvalitního vybavení. Nově dodaná vozidla plně vyhovují potřebám Policie České republiky při plnění jejich úkolů“ řekl ředitel karlovarské policie.

Třicet nových policejních vozidel nahradí starší vozidla, která již překračovala svou plánovanou životnost. Některá z nich však nebudou zcela vyřazena, ale poslouží ještě u jiných organizačních článků Policie ČR.

"Přejeme všem policistům v nových vozidlech mnoho ujetých kilometrů bez nehod a šťastný návrat ze služeb ke svým blízkým," uvedla mjr. Bc. Kateřina Krejčí.


Zdroj: Policie ČR

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese

Hlavní zprávy

 

Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese