Meteorologové varují před silným větrem a povodňovou bdělostí

Výstraha před silným větrem je v platnosti od 08:00 do 18:00 hodin dne 12.3., povodňová bdělost je v platnosti již od dnešního dne, a to až do 12:00 hodin dne 12.3.2020.


Povodňová bdělost
Platnost: od 11.3.2020 do 12:00 hodin dne 12.3.2020. 
Pro kraje: Karlovarský kraj (Aš, Cheb, Karlovy Vary, Kraslice, Ostrov, Sokolov)

Hladiny Svatavy, Rolavy a Bystřice budou i nadále na vzestupu, nelze vyloučit překročení 1.SPA, kulminaci očekáváme v úterý v podvečer.

Doporučení ke zmírnění následků jevu:
Vzestupy hladin řek, kdy se voda ještě nevylévá z břehů. Možnost zvýšeného odtoku vody a snížení stability stromů v podmáčené půdě. Doporučuje se sledovat vývoj situace a jeho prognózu (na www.chmi.cz nebo v médiích). Vyvarovat se koupání, plavání, jízdy lodí a pohybu v korytě toku.

Silný vítr

Platnost: od 08:00 dne 12.3.2020 do 18:00 hodin dne 12.3.2020 
Pro kraje: Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj

Čerstvý jihozápadní až západní vítr s nárazy 55 až 70 km/h.

Doporučení ke zmírnění následků jevu:
Možná poškození stromů a lesních porostů, možné menší škody na budovách. Nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.


Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
I. Abonentní koncert

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
weby uniweb