Města nabízí seniorům pomoc s registrací očkování

Cheb: Vedení města rozhodlo o dalším způsobu pomoci seniorům (80+), kteří projeví zájem o očkování proti covidu-19. Se zapsáním do centrálního rezervačního systému pomohou pracovníci chebské knihovny. Důležité – v den registrace musí zájemce dovršit věku 80 let, jinak systém registraci neumožní!

zprávy uniweb weby

Prioritou však zůstává, aby seniorům při registraci pomohli rodinní příslušníci, neboť formulář vyžaduje vyplnění osobních údajů zájemce o očkování.

„Ne všichni starší lidé ovládají práci s počítačem a pro mnohé je vyplnění rezervačního formuláře obtížné. Někteří z nich nemají ve svém okolí nikoho blízkého, kdo by jim s registrací pomohl. Proto chceme našim seniorům tuto práci ulehčit, a tím tak ulevit pracovníkům registračních center i obvodním lékařům. S touto administrativou budou nápomocni pracovníci Městské knihovny v Chebu, jejíž provoz je nyní omezen. Na výpomoci jsme se dohodli s ředitelkou organizace Martinou Kuželovou,“ sdělil starosta Antonín Jalovec.

Jak postupovat? Jaké informace o své osobě musí zájemce nahlásit do dotazníku?
KONTAKT KNIHOVNA V CHEBU:  778 714 830; 778 714 831
PROVOZNÍ DOBA KNIHOVNY:  PO – PÁ od 8 do 16 hodin
POTŘEBNÉ ÚDAJE K VYPLNĚNÍ DOTAZNÍKU: 
- Telefonní číslo, na které sms zprávou po registraci přijde registrační kód
- E-mail - pokud jej nemá senior, tak nejlépe e-mailovou adresu toho, kdo s registrací pomáhá
- Jméno
- Věk
- Bydliště
- Rodné číslo
- Číslo zdravotní pojišťovny
- Zdravotní stav (zaklikávají se odpovědi na otázky)

Kromě zmíněných údajů by lidé měli vyplnit také volbu preferovaného očkovacího místa.

Pro Cheb je vytipována ordinace (očkovací místo) MUDr. Pavla Štála, Vila Flora, Májová 582/19, 350 02, Cheb.

Na závěr už zbývá vše zakončit potvrzením čestného prohlášení.

Pozor, klienti se mohou pouze registrovat, nikoliv objednávat! Celostátně propagovaná linka 1221 je pouze informační! Využít lze také krajské asistenční linky 607 600 017.

Centrální rezervační systém bude spuštěn během pátečního dne 15. 1. 2021.

Registrace očkování bude probíhat online prostřednictvím centrálního rezervačního systému: https://crs.uzis.cz/

POZOR! S registrací není třeba spěchat. Systém se bude v následujících dnech dolaďovat tak, aby nedocházelo k přetížení jak webového portálu, tak asistenčních linek.

Sokolov

Od 15. ledna začíná registrace k očkování proti koronaviru, která je určena pro seniory starší 80 let. Registrace očkování bude probíhat online prostřednictvím centrálního rezervačního systému: https://crs.uzis.cz/. Systém stát spustí podle posledních informací až během dopoledních hodin v pátek 15. ledna.

"Obracíme se na rodiny seniorů, dcery, syny i vnoučata s prosbou o pomoc babičkám a dědečkům, kteří se musí registrovat výhradně přes internet," uvádí na svých stránkách město Sokolov.

Seniorům, jichž se tato vlna registrace týká, je připraveno pomoci i město Sokolov.

"Vážení senioři, pokud si nebude vědět s registrací rady, můžete se obrátit na odbor sociálních věcí městského úřadu, konkrétně zavolat na telefonní čísla 354 228 102 nebo 354 228 130, a to v úřední době. Tady se vám dostane veškerých informací a pomoci. Město je připraveno v nezbytných případech také zajistit odvoz seniorů k vlastnímu očkování," uvádí dále.

Pro registraci si připravte:
- Telefonní číslo, na které vám ze systému přijdou potvrzovací zprávy (sms)
- Rodné číslo
- Zdravotní pojišťovnu
- Adresu
- E-mail – pokud jej nemá senior, tak nejlépe e-mailovou adresu toho, kdo s registrací pomáhá
- Budete vyplňovat dotazník o základním zdravotním stavu (zaklikávají se odpovědi na otázky)
- Vybírat byste si měli preferované místo k očkování, bude uvedené v systému
- Po odeslání elektronické žádosti vyčkejte na sms zprávu s informací o dalším postupu

Od 15. ledna seniorům i jejich rodinám pomohou s registrací také na informační lince 1221, nebo na krajské asistenční lince 607 600 017.

Ostrov

Od 15. ledna se rozjíždí registrace a očkování seniorů starších 80 let. Podle aktuálně dostupných informací bude nejbližším očkovacím místem Karlovarská nemocnice.

Pro případ, kdyby se neměl senior jak dostat na očkování, zajistí město Ostrov zdarma odvoz do nemocnice a zpět. Stačí se po pozvánce k očkování objednat na telefonním čísle senior expressu 725 050 375. 

S navýšením kapacity pomohou pracovníci Městského domu dětí a mládeže.

Karlovy Vary

Od 15. ledna se mohou senioři starší 80 let registrovat na očkování proti nemoci COVID-19. Registrace probíhá výhradně online v centrálním registračním systému. Město proto karlovarským seniorům nabízí pomoc. Obrátit se mohou na linku Senior Pointu 607 038 759.

„Uvědomujeme si, že registrace prostřednictvím internetu může být pro některé seniory překážkou. V Karlových Varech žijí zhruba tři tisícovky obyvatel starších osmdesáti let. Řada z nich registraci zvládne sama nebo s asistencí rodiny, blízkých či sousedů. Těm, kteří ale pomoci svého okolí využít nemohou, nabízíme asistenci našeho Senior Pointu. V případě, že by zájem o tuto pomoc města byl velký, máme v záloze další operátory. Nabídl nám je jeden z karlovarských hotelů, který by vyčlenil několik svých zaměstnanců, pro něž v současné době nemá práci,“ uvádí primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová.
 
Na telefonní linku Senior Pointu karlovarského magistrátu 607 038 759 se karlovarští senioři mohou obracet v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin, v úterý a ve čtvrtek od 8 do 15 a v pátek od 8 do 14 hodin. Senioři mají pro informace nebo asistenci k dispozici také státní informační linku 1221 a krajskou Asistenční linku 80+ na čísle 607 600 071.
 
Asistence při registraci na očkování je další z nástrojů pomoci, kterou město Karlovy Vary seniorům nabízí. Linka Senior Pointu 607 038 759 slouží také obyvatelům starším 60 let, kteří se ocitli v izolaci nebo karanténě, k objednávce nákupu základních potravin a léků a jejich bezplatnému dovozu. Město také zajišťuje nákupy pro osamělé seniory 65+ bez izolace či karantény se zpoplatněným rozvozem. Objednávky probíhají na telefonním čísle 702 265 117.
 
Město Karlovy Vary také zajistí dopravu seniorů starších 80 let na očkování proti nemoci COVID-19. Za tímto účelem bude rozšířena služba Senior Expres, kterou provozuje Dopravní podnik Karlovy Vary.

Přepravu do očkovacího centra na území města bude možné rezervovat na bezplatné telefonní lince 800 100 951. Podmínkou pro dopravu bude trvalé bydliště v Karlových Varech a věk minimálně 80 let. K přepravě nebude nutný registrační průkaz Senior Expresu, který je při běžném využívání služby podmínkou, postačí občanský průkaz. Doprava na očkování bude zpoplatněna stejnou sazbou jako běžné služby Senior Expresu, tedy částkou 25 korun.

Detailní informace ke spuštění služby budou zveřejněny na webu magistrátu města a jeho sociálních sítích v okamžiku, kdy bude definitivně stanoveno, od kdy a kde bude očkování skupiny obyvatel 80+ v Karlových Varech probíhat.

Chodov

Lidé nad 80 let se mohou od dnešního dne registrovat na internetu v Centrálním registračním systému na očkování proti COVID-19.
Registrovat se lze také telefonicky na čísle 1221.

Seniorům město Chodov doporučuje požádat o pomoc rodinné příslušníky či příbuzné.

Pokud jste obyvatel Chodova a nemáte nikoho, kdo by vám s registrací pomohl, volejte v pracovní dny v době od 8 do 11.30 hodin na 352 352 122 nebo 352 352 260.

Registraci lze také vyřídit osobně v uvedené době v Infocentru nebo na Městském úřadě Chodov. S sebou vezměte mobilní telefon, kartičku pojištěnce a občanský průkaz.

Pro registraci si připravte:
- Mobilní telefon - číslo, na které vám ze systému přijdou potvrzovací zprávy (sms)
- Rodné číslo
- Zdravotní pojišťovnu - kartičku
- Adresu
- E-mail – pokud jej nemá senior, tak nejlépe e-mailovou adresu toho, kdo s registrací pomáhá
- Budete vyplňovat dotazník o základním zdravotním stavu (zaklikávají se odpovědi na otázky)
- Vybírat byste si měli preferované místo k očkování, bude uvedené v systému
- Po odeslání elektronické žádosti vyčkejte na sms zprávu s informací o dalším postupu

Od 15. ledna seniorům i jejich rodinám pomohou s registrací také na informační lince na krajské asistenční lince 607 600 017.
 
Zdroj:  město Cheb
            město Sokolov
            město Ostrov
            Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary
            město ChodovKomentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy

 

seo uniweb