Mariánské Lázně: Povedený pár vyrazil dveře a majitele napadl baseballovou pálkou

Osmadvacetiletá žena měla na začátku října minulého roku přijít společně s dvaadvacetiletým mužem k bytu v Mariánských Lázních, který užívá čtyřicetiletý muž. Dvojice měla zakrýt kukátko na vstupních dveřích, začít se vydávat za policisty a po čtyřicetiletém muž chtít, aby dveře okamžitě otevřel. Muž ovšem otevřít odmítal a dvojice tak začala do dveří bouchat a kopat.

zprávy uniweb weby

Po chvíli měli dveře vyrazit a vniknout do bytu. Čtyřicetiletého muže měli poté udeřit baseballovou pálkou do oblasti hlavy a následně ho měl dvaadvacetiletý muž začít škrtit. Osmadvacetiletá žena pokračovala dále do bytu, kde v jedné z místností narazila na stejně starou ženu, kterou měla začít tahat za vlasy a chtít po ní finanční prostředky. Ženě se po chvíli podařilo utéct a uzamknout se v koupelně.

Osmadvacetiletá žena byt prohledala a nakonec měla odcizit tři mobilní telefony. Při odchodu měla dvojice ležícímu čtyřicetiletému muži nastříkat do obličeje pepřový sprej a z místa utéct. Svým jednáním způsobili muži zranění, se kterým musel být ošetřen v nemocnici.

Zhruba o měsíc později měl dvaadvacetiletý muž přijít v dopoledních hodinách do obchodního domu v Mariánských Lázních. Po chvíli měl z regálu vzít téměř dvacet baget a vstupními dveřmi bez zaplacení odejít.

Na konci listopadu minulého roku měl v jedné menší obci na Chebsku přistoupit k neuzamčenému vozidlu a z něj odcizit finanční hotovost a několik dalších drobností, jako například řetízek s přívěškem, vodítko či balení psích tyčinek.

Celkově měla tato dvojice způsobit škodu téměř 14 tisíc korun.

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání osmadvacetileté ženy z Mariánských Lázní a dvaadvacetiletého muže z Prahy, které obvinili ze spáchání zločinu loupeže a přečinů porušování domovní svobody a přisvojení pravomoci úřadu. Muž, který již byl v minulosti za krádeže pravomocně odsouzen, byl navíc ještě obviněn ze spáchání zločinu krádeže.

V případě prokázání viny hrozí dvojici trest odnětí svobody až na deset let.


nprap. Jakub Kopřiva


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweby

Hlavní zprávy

 

weby uniweby
seo uniweb