Mariánské Lázně: 20. ročník jazzového festivalu

Jazzový festival v Mariánských Lázních proběhne od 26. 6. do 2. 7. 2021. Hlavní program festivalu je již tradičně složen ze sedmi odpoledních koncertů na lázeňské kolonádě. V rámci festivalu proběhne 2.7. speciální večerní koncert pianistky a zpěvačky Beaty Hlavenkové, která vystoupí na kolonádě Ferdinandova pramene se svou „Kapelou Snů," se kterou získala v roce 2019 Cenu Anděl v kategorii Interpretka roku.

zprávy uniweb weby

Diváci se mohou těšit na jazz v nejrůznějších podobách - od swingových orchestrů, komorních těles, školních kapel až po big band. 

Pořadatel festivalu Jakub Vohnout uvedl, že mezi českými profesionálními jazzovými kapelami vystoupí i místní soubor „Nothing but saxophones“ ze Základní umělecké školy Fryderyka Chopina.

„Jako pedagog jsem moc rád, že jsem navázal spolupráci s místní ZUŠ a že mladí lidé nachází také cestu k jazzu a hudbě obecně,“ řekl Vohnout.

V rámci festivalu bude také promítnut v letním kině na Arnice filmový muzikál „Kdyby tisíc klarinetů.“

„Těším se, že na film přijdou zavzpomínat nejen lázeňští hosté, ale i třeba místní pamětníci, kteří zažili natáčení filmu v nedalekých Lázních Kynžvart,“ uvedl J. Vohnout.

Organizátor festivalu Jakub Vohnout převzal pořádání v roce 2018 po Janu Harvánkovi, vynikajícím muzikantovi, který festival před 20 lety založil a předminulý rok bohužel zemřel.

Celý program letošního festivalu - viz zde.


Zdroj: KIS Mariánské Lázně

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
netConcert

Hlavní zprávy

 

seo uniweb