Loužek: Požár zcela zničil seník

Krátce před osmou hodinou v neděli večer přijali hasiči na tísňovou linku hlášení o požáru balíků sena uskladněných v seníku v Loužku na Chebsku. Během několika následujících minut na tísňovou linku volali další oznamovatelé, kteří požár viděli i z velké dálky.


Operační středisko tak vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu a na místo vyslalo sedm jednotek hasičů. První jednotka hasičů byla na místě za třináct minut od nahlášení, v tu dobu již oheň zasáhl celou plochu seníku, požárem se propadla střecha a část zdí. Navíc v zadní části objektu bylo požárem poškozené vedení elektrické energie. Seník je samostatně stojící objekt, s ohledem na rozvoj požáru, zasažení celého objektu a již prakticky zničené stavby seníku rozhodl velitel zásahu, že balíky slámy nechá kontrolovaně vyhořet. Hasiči tak chránili okolí požáru, na místě zůstali celou noc a kontrolovali vyhoření balíků. Do ranních hodin vyhořela většina z uskladněných balíku sena, i zbytek nechávají hasiči kontrolovaně dohořet, na místě stále zůstávají, a to minimálně do úterního rána.

V seníku bylo uskladněno podle majitele 800 balíků slámy.

Příčiny a výše škody je v šetření.

Video viz zde.

Dále hasiči zasahovali během víkendu v Karlovarském kraji u 55 událostí. Z tohoto počtu bylo šest požárů, dvakrát hořel lesní porost na malé ploše, v Habartově vyhořel sklad sportovního náčiní u hřiště, v Chebu hořel odpad ve starých garážích, v Božím Daru zahořelo v motoru lesního stroje a v Loužku zcela shořel objekt na uskladnění sena - viz výše. Desetkrát pak hasiči vyjížděli k dopravním nehodám, většinou se zraněním, z toho třikrát k nehodě motorky.


Zdroj: HZS Karlovarského kraje
           fb HZS Karlovarského kraje

Fotogalerie
NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
MNOZIL BRASS

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
seo uniweb