Kynšperk: Na Letních slavnostech ukázaly mažoretky poháry (TV Západ)

V sobotu 4. června se po dvou covidem zrušených letech odehrál již 27. ročník Letních slavností města Kynšperk. Průvod v čele s místními mažoretkami se za řízného doprovodu Městské hudby Kynšperk nad Ohří vydal ulicemi do zdejšího sportovního areálu, kde se odehrával celý program.


Kromě stánků s občerstvením se na ploše nacházela řada kolotočů a adrenalinových atrakcí pro děti i dospělé. Před pódiem se představily děti z Mateřské školy Zahradní s pohádkou O králi Karlovi. Mateřinka U pivovaru předvedla vystoupení Malý méďa. 

Mažoretky Luckies pod vedením trenérky Evy Lörinzové, které si z letošního Mistrovství Evropy v Teplicích přivezly hned tři tituly, si připravily ukázku z několika soutěžních skladeb. Pak již přivítal návštěvníky a oficiálně zahájil slavnosti starosta města Tomáš Svoboda.  

"Samozřejmě děkuji našim mažoretkám, ty výčty vítězství a prvních míst a veškerých medailí, které jste viděli a od Davida (Petříka, moderátor akce), takže mi dovolte z této pozice všem našim mažoretkám za tyto výkony poděkovat i za reprezentaci našeho města, Kynšperka nad Ohří. Takže já poprosím pro holky potlesk," poděkoval starosta mažoretkám. 

Žáci Základní umělecké školy v Kynšperku si pod taktovkou Karly Andreánske připravili pásmo písniček z pohádky Princové jsou na draka. 

Poté se již na pódiu střídali profesionální muzikanti a skupiny. Například hudební stálice, populární Marcela Březinová. Přestávky mezi hudebními čísly vyplnili členové šermířské skupiny Rekruti. Postupně narůstající počet návštěvníků si dále vyslechl také vystoupení skupin Crazy Dogs a Beatles Pangea Revival nebo Světlany Nálepkové. Ukázal se také Železný Zekon. 

weby uniweb zprávy

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Eastwood Symphonic

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
weby uniweb