Kynšperk: Město poděkovalo dárcům krve a zdravotníkům (TV Západ)

V pondělí 17. února se na kynšperské radnici konalo přijetí dárců krve a oceněných zdravotníků. Město tímto chtělo vyjádřit poděkování svým občanům.


„Po zhruba asi roce práce jsme dali dohromady kompletní seznam našich dárců, obyvatelů, kteří bydlí v Kynšperku nad Ohří a darují krev. Takže jsme dali dohromady jak stříbrné plakety, odznaky, tak další, zlaté. V rámci toho jsme dali tři roky zpátky vyhodnocování Zdravotníka Karlovarského kraje. Takže jsme měli rok 2017, 2018 a 2019. Pojali jsme to jako slavnostní akt pro všechny dárce a zároveň i Zdravotníka roku,“ uvedl starosta Kynšperka Tomáš Svoboda. 

Stříbrnou Jánského medaili za minimálně 20 odběrů obdrželi – Veronika Matějková, Eva Šneberková, Francisc Bouda, Iosif Bouda a Martin Zajíček. 

Za minimálně 40 odběrů získali zlatou plaketu – Lubor Tužinský, Radka Gajičová, Ivana Vavřinovská, Jolana Jindrová, Antonín Košař a Zdeněk Koco. 

Rekordmanem je v Kynšperku pan Ladislav Ohera, který má Zlatý kříž Českého červeného kříže II. třídy za 120 odběrů. Krev začal dávat ve svých dvaceti letech spolu s kolegy z práce.

„Když jsem prvně přišel do Karlových Varů a viděl jsem na nástěnce primáře, který měl 100 odběrů, tak jsem si říkal, že to nemůžu dát, ale šlo to. V Karlových Varech tam to bylo na delší dobu - brali na zkoušku a tak, trvalo to tři hodiny, kdežto v Sokolově jsem za půl hodiny pryč, když tedy není nějaký „nával.“ Jednou mě také vrátili zpátky, že mám přijet asi za dva dny k operaci. Tak to potěší, když můžete někomu pomoci. Jsem z Kynšperka, zde jsem se narodil a dělám v Sokolovské uhelné. Teď už to tedy jde dál a dál, začal jsem na Medardu, pak Dukla, Marie a teď jsem ve Vintířově řidič pásového vozu,“ popsal Ladislav Ohera. 

Kromě dárců krve město poděkovalo dříve oceněným zdravotníkům. Pavlovi Bendovi za čtvrtstoletí dlouhou profesionální péči o seniory. Jmenovaný pracuje v Domově pro seniory v Kynšperku nad Ohří. 

Dále praktické lékařce pro děti a dorost v Kynšperku MUDr. Miroslavě Komárkové. Milá a vstřícná lékařka pečuje již téměř půl století o několik generací kynšperských dětí. 

Poděkování obdržel také praktický lékař z Kynšperka MUDr. František Uhlík. Ve městě je znám jako opora zdravotnictví a jistota pro své pacienty. 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Komorní sólisté ČNSO

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
seo uniweb