Kynšperk: Den Ohře doplnila soutěž gulášů (TV Západ)

Každoroční oslava největší řeky v Karlovarském kraji zvaná Den Ohře se uskutečnila v sobotu 25. července v areálu u dřevěné lávky v Kynšperku na Sokolovsku. Jejím hlavním bodem je závod pro kajaky a kanoe, ale nechybí společenský rozměr a poděkování řece jako symbolu života regionu.

zprávy uniweb weby

„Závodu je 15. ročník a Den úcty (k Ohři) slavíme již 18 let tzn., že letos získává plnoletost. Věřím tomu, že když lidé něco dělají s láskou a rádi pro druhé, tak se vždy povede nejen počasí, ale i celá akce,“ uvedl organizátor akce Miroslav Volf. 

Jako každý rok pomohou organizátorům i účastníkům soutěže správci vodních toků. 

„Povodí Ohře nám opravdu vychází vstříc a pozastaví či předběhnou průplach řeky na naší akci, což je Pohár Povodí Ohře, a pustí nám stálou hladinu řeky. Takže závodníci byli s hladinou a tokem spokojeni,“ potvrdil Volf. 

Jako první dorazili do cíle závodu, který se jel tradičně od Chocovického mostu v Tršnicích, kajakáři Jaroslav Blahník a Rudolf Volný. Mezi posádkami kánoí si pro prvenství dojela smíšená dvojice Igor Kešner a Marta Neoveská. Ceny jim předali spolu s hlavním organizátorem starosta Kynšperka Tomáš Svoboda a ředitelka Povodí Ohře Karlovy Vary Petra Fošumpaurová. 

Ve spolupráci s Městským kulturním střediskem v Kynšperku se během Dne Ohře konala také soutěž ve vaření kotlíkového guláše. Na samotné vaření měli soutěžící tři hodiny. Tým ve složení Tomáš Kuzmiak, Tomáš Rajtmajer a Martin Hakl nakonec uvařil ten nejlepší guláš.

„Nejdřív jsme si nakrájeli maso a cibuli. To jsme mohli dopředu. Potom to šlo již samo od sebe, od tří do šesti – tři hodinky. Tak to tak dopadlo,“ přiblížil Hakl. 

Každý z týmů použil k přípravě kvalitní hovězí maso a cibuli. Ostatní ingredience už byly libovolné. Vítězové své přísady nechtěli prozradit.

„To je všechno tajné. Ale samozřejmě koření co má být, paprika správná z Maďarska, a to je asi rozhodující si myslím,“ dodal Hakl. 

Každý z týmů použil také vlastní náčiní. Jedni vykopali ohniště, další využili stávající, ale k vidění bylo i zařízení připomínající malá kamna. 

„Měli jsme kamínka. V podstatě by se dalo říci, že je to trampský způsob. Nicméně jsou to kamínka, kde se dá topit. Není to na zemi, má to svůj komín, zázemí, takže úplně v pohodě,“ popsal Martin Hakl. 

Pro děti i rodiče byl během celé akce zdarma k zapůjčení raft na projížďku po Ohři. K poslechu i tanci zahrál plzeňský Jakub Klier & Band. Kromě vlastních písní zazněly i známé melodie. 

Jako druhá pak vystoupila chebská country skupina Crazy Horses.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
NetConcert Music by Frank Zappa

Hlavní zprávy

 

seo uniweb