Krušné Hory: Těžký úraz cyklisty

Pětačtyřicetiletý milovník jízdy na horském kole zajel dne 16. května odpoledne do volného terénu pod vrcholem Bouřňáku a velmi těžce se zranil.

dezinfekce

Výzva Horské službě přišla kolem čtvrt na dvě přes aplikaci Záchranka, kterou použil kamarád zraněného.

„Podle všeho muž přelétl během jízdy složitým terénem přes řídítka. Vše nasvědčovalo tomu, že došlo ke zranění páteře a možná i porušení míchy. Byl při vědomí, dýchal dobře, ale necítil horní, ani dolní končetiny,“ popsal situaci na místě nehody Tomáš Plíva, zasahující člen Horské služby Krušné hory.

Kamarádi zraněného pomohli horskému záchranáři přivézt na místo nehody mobilní nosítka, nasadit krční límec a zafixovat ho do vakuové matrace.

„Pak jsme ho velice šetrně převezli asi 500 metrů na vrchol Bouřňáku. Současně s námi tam dorazil i vrtulník Letecké záchranné služby z Ústí nad Labem. Lékař a zdravotníci si cyklistu ihned převzali,“ uvedl Tomáš Plíva s tím, že posádka poté zraněného transportovala k dalšímu ošetření do nemocnice.

Dodal, že zcela perfektně dnes zafungovala součinnost HS a ústecké Zdravotnické záchranné služby.

Stejně, jako v ostatních oblastech, i v Krušných horách je i přes nouzový stav velké množství cyklistů i turistů.

„V těchto dnech dochází k úrazům zejména u vyznavačů sjezdů na horských kolech, ať už v trailparcích nebo volném terénu. V dnešním případě na Bouřňáku mohlo dojít i k ohrožení života. Při adrenalinových sjezdech doporučujeme používat nejen přilby, ale další ochranné pomůcky jako páteřáky a chrániče,“ důrazně varoval návštěvníky pohoří Miroslav Račko, náčelník Horské služby Krušné hory.


Zdroj: Horská služba 


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 21.05.2020 17:00
0 +
 

Hlavní zprávy