Krásný Jez: Snažil se ujet policistům

V neděli dne 26. července 2020 v odpoledních hodinách si policisté z Obvodního oddělení Bečov nad Teplou všimli na silnici č. I/20 před obcí Krásný Jez projíždějícího vozidla, ve kterém za volantem dle osobní a místní znalosti poznali řidiče, který má platný zákaz řízení všech motorových vozidel.


Policejní hlídka se za řidičem vydala služebním vozidlem a snažila se ho předepsaným způsobem zastavit. Na opakované pokyny k zastavení však muž nereagoval. Místo toho pokračoval zrychlenou jízdou směrem na Bečov nad Teplou. Při pronásledování měl řidič ujíždějícího automobilu předjíždět nebezpečně v zatáčkách a tím ohrožovat další účastníky silničního provozu. Poté odbočil směrem na obec Háje, kde už v jízdě nemohl pokračovat. Zde před ním zastavila dvě projíždějící vozidla a zmařila mu tak další průjezd po úzké silnici.

Na policejní služebně se následně doznal k dalšímu činu. Ještě téhož dne v ranních hodinách měl vniknout na oplocený pozemek domu v malé obci na Karlovarsku. Zde měl vstoupit do verandy a odcizit peněženku, ve které měl majitel kromě finanční hotovosti a osobních dokladů také platební kartu. Svým jednáním způsobil poškozenému muži škodu ve výši necelé 3 tisíce korun.

Policisté devětatřicetiletému muži sdělili podezření ze spáchání přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

V případě prokázání viny hrozí podezřelému muži trest odnětí svobody až na dva roky.

                                                                                

nprap. Eva Valtová

weby uniweb zprávy

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
weby uniweb