KKN ruší další mimořádná opatření

Od pondělí 25. května do nemocnice bez vstupní kontroly. Karlovarská krajská nemocnice v Karlových Varech i Chebu ruší zdravotnické kontroly před vstupem do svých zařízení. Před hlavními vchody obou nemocnic tak během dne zmizí velké červené stany a základní kontrolu příchozích zajistí termokamery.

VZP list a pros 2022

"Epidemiologická situace se postupně zlepšuje a to nám umožňuje postupně uvolňovat jednotlivá opatření," říká Jitka Samáková, předsedkyně představenstva KKN.

"Od pondělí tak budou například plně v provozu všechny odborné ambulance obou nemocnic a zároveň bude umožněn pacientům i vjezd do areálu obou nemocnic," dodává.

Naopak pro personál ambulancí bude práce trochu složitější než v minulosti. K pacientům totiž budou muset přistupovat jako by byly potenciálně infekční a budou muset pracovat v respirátorech. Od 1. června pak budou v provozu i jednotlivé odborné stacionáře nemocnic. 

V Karlových Varech se navíc zruší i testování na Covid před vyšetřením horní části trávicího traktu, u dětských pacientů k vyšetření na magnetické rezonanci v celkové anestesii a ostatními intervenčními výkony.

"Naopak kvůli epidemiologické situaci budou tato opatření ještě ponechána u pacientů z okresu Cheb," vysvětluje předsedkyně představenstva KKN s tím, že provoz chebské nemocnice je zatím i nadále limitován opatřeními hygieniků.

V obou nemocnicích pak nadále nebude možné vykonávat studentské praxe. U stáží se pak bude postupovat individuálně. 

Stejně jako řada dalších zdravotnických zařízení v České republice ale nemocnice zatím nebude povolovat návštěvy na lůžkových oddělení, s výjimkou těch, které již v současné době povolené jsou. 

"Je to důsledek, z našeho pohledu trochu nešťastné, formulace nařízení ministerstva zdravotnictví. Abychom mohli návštěvy umožnit, museli bychom mít samostatné návštěvní místnosti, které ale ani v jedné nemocnici nejsou, nebo od sebe oddělit lůžka na vícelůžkových pokojích, což v tuto chvíli technicky nelze," dodává Samáková.

Pokud ministerstvo od této podmínky upustí, bude se nemocnice snažit návštěvy obnovit v co nejkratším možném termínu. Zdroj: Vladislav Podracký, tiskový mluvčí KKN, a.s.

NetConcert Bobby Shew

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
seo uniweb