Karlovy Vary: Vedení města řeší krematorium

Zástupci vedení města v úterý navštívili budovu karlovarského krematoria. Návštěvě se věnovali nejen jeho provozovatelé, ale také zástupce dodavatele původní kremační pece, která byla postavena před dvaceti lety a dnes je již za hranicí životnosti, před více než rokem vyhořela její elektroinstalace.


Hovořilo se především o tom, co je potřeba pro opětovné zprovoznění krematoria a jaké potřebuje budova další úpravy a opravy, aby mohla důstojně sloužit dále.

„Bereme krematorium jako prioritu a chtěli bychom mít do konce roku jasno, co s ním uděláme,“ uvedla primátorka Andrea Pfeffer Ferklová.

Podle náměstkyně primátorky pro majetek Hany Zemanové je potřeba obnovit nejen pec, ale i vylepšit stav celého komplexu budov. Radní Martin Dušek se zajímal o unikátní technologie, jako například hydraulický pohon výtahu katafalku. Návrh na obnovu krematoria bude předložen orgánům města v nejbližší době.  

Karlovarské krematorium bylo postaveno tehdy samostatným městem Rybáře (dnes část města Karlovy Vary). Funkcionalistická budova byla navržena Erichem Langhammerem v roce 1930, stavba začala v roce 1932 a zkolaudována byla v prosinci 1933. V současnosti město pronajímá budovu krematoria provozovateli, firmě Fořt & synové krematorium - pohřební služba s.r.o.  

O tom, že provoz krematoria skončí, zbydou jen obřady, jsme vás informovali zde a o tom, že k
raj chce iniciovat zprovoznění krematoria zde.


Zdroj: Jan Kopál, tiskový mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary


Fotogalerie
NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Velikáni filmové hudby

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
weby uniweb