Karlovy Vary: Služba na odběrném místě je náročná

Byť se to na první pohled nezdá, služba na odběrném místě není pro strážníky zrovna jednoduchá. První etapu si skupina 10 „dobrovolníků“ odkroutila již na jaře. Netrvalo dlouho a již 2. srpna se strážníci do krajské nemocnice vrátili a nepřetržitě zde slouží do současnosti.

webíky uniweb

A nějaký ten čas zde ještě stráví. Služba je hodně o empatii a komunikačních dovednostech, shodne se většina z nich. Občas je nezbytné jednat operativně. Ne vždy objednaní klienti dodržují přesné časy, občas se také přihodí neočekávané situace, kdy např. ve frontě zkolaboval pán, kterého zdravotníci museli resuscitovat. Logicky se tak provoz odběrného místa zastavil a strážníci si museli přivolat kolegy na pomoc, aby řídili dopravu v Bezručově a Americké ulici. Bohužel, ne každý návštěvník má pro tyto provozní problémy pochopení, ale většina z nich spolupracuje dobře.  

Ve dnech, kdy je provoz velmi hustý, jsou strážníci rádi, když si odskočí na toaletu a oběd se stává luxusem, který nahradí dovezené bagety. Přesto, když se se strážníky a strážnicemi sloužícími na odběrném místě bavíte, řeknou vám, že obdivují zdravotníky, s jakým nasazením zde pracují. Za 8 měsíců společné služby tak není divu, že si obě skupiny k sobě našly cestu. Slyšet z úst sester, že strážníci jsou vlastně jejich, je tím největším možným oceněním. Výborné mezilidské vztahy jsou důležitým faktorem, díky němuž se těžká služba zvládá určitě lépe.

Přichází zima, kdy teplota klesá k bodu mrazu. Stání několik hodin na jednom místě u vjezdu do areálu nemocnice ale zpříjemní strážníkům zapůjčený plynový ohřívač od hotelu Ambasador.

"Věříme, že zimu překonají bez větších zdravotních úhon. Závěrem bychom rádi občany požádali o spolupráci, aby se řídili pokyny strážníků plynoucí z aktuální provozní situace a co nejvíce tím přispěli k bezproblémovému odbavení," uvádí na svých stránkách MP Karlovy Vary. 


Zdroj: MP Karlovy Vary


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweby

Hlavní zprávy

 

weby uniweby
seo uniweb