Karlovy Vary: Na konci srpna skončí odklady ve splatnosti místních poplatků

Tolerance opožděných úhrad místních poplatků, kterou město Karlovy Vary zavedlo v rámci pomoci ekonomickým subjektům v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a koronavirových opatření, končí 31. srpna.


Možnost využití tříměsíčního zpoždění oproti splatnosti dané v příslušných obecně závazných vyhláškách bez uplatňování sankcí za pozdní úhradu platila u poplatků ze psů, za užívání veřejného prostranství formou restaurační předzahrádky a poplatku z pobytu. Poplatníci mohli této tolerance využívat od konce března. Vzhledem k měsíční splatnosti poplatků a k ukončení nouzového stavu v měsíci květnu bude tolerována splatnost pohledávek vzniklých ke konci května posunutá o tři měsíce, tedy až do 31. srpna. Tímto termínem tolerance končí. Po 31. srpnu bude možné využít jen zákonem daných možností, tedy například žádosti o splátky nebo posečkání úhrady.

Nadále zůstává v platnosti částečné prominutí poplatku za vyhrazená parkovací místa a snížená sazba poplatku za užívání veřejného prostranství formou restaurační předzahrádky.

Město vyzývá také poplatníky, kteří využili možnosti uložení povolenek k vjezdu do lázeňského území do depozita, aby si tyto povolenky do 31. srpna vyzvedli, případně zvážili možnost vrácení přeplatku.Zdroj: Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Hollywood Voices

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
weby uniweb