Karlovy Vary: Lázeňské lesy nabídnou vánoční prodej i pozorování zvěře z pohodlí domova

Od druhého prosincového týdne bude Svatý Linhart, nové sídlo Lázeňských lesů Karlovy Vary, lákat návštěvníky vánoční atmosférou. Před kavárnou bude připraven vánoční strom, který si příchozí sami nazdobí.

zprávy uniweb weby

Za odměnu si mohou odnést chvojí na výrobu vánočních dekorací. Na Linhartu bude rovněž zahájen prodej vánočních stromků, kaprů a zvěřiny. Lázeňské lesy otevřou kavárny a za příznivého počasí bude přístupná i Goethova rozhledna. Jako adventní dárek pro milovníky zvěře byl spuštěn YouTube kanál s vysíláním z obory siků Dybowského na Linhartu.

Vánoční strom provoní prostor před kavárnou na Svatém Linhartu na Sovově stezce od pondělí 7. prosince. Konečná podoba stromku však bude v rukou návštěvníků – každý může přinést vlastní ozdobu a za odměnu si vzít připravené chvojí. Správa lesů zároveň začne s prodejem vánočních stromků, a to každý den od 8 do 16 hodin. Od 17. prosince budou k dispozici také kapři a zvěřina.

Kavárny lázeňských lesů budou znovu otevřené od 3. prosince. Linhart každý den, Goethova vyhlídka v pátek, sobotu a neděli od 10 do 16 hodin. Pokud nebude silné sněžení nebo mlha, bude přístupná i Goethova rozhledna. V kavárnách bude možné zakoupit med vlastní výroby, domácí perníčky nebo švédská kamna ke zpříjemnění předvánoční atmosféry.

Od první adventní neděle uvedly lázeňské lesy do provozu webovou kameru, která snímá oboru se sikou Dybowského na Linhartu. Pohled je veden do míst, kde se zvěř vyskytuje nejčastěji, a v ranních hodinách zde probíhá krmení zvěře. Kamera vysílá nepřetržitě. Video je možné sledovat - viz zde.

Pro zájemce o palivové dříví, kteří se ještě nestačili před zimou zásobit, připravily lesy akci na expedičním skladu (ul. Slovenská). K nákupu malého kontejneru bukového paliva dostanou zdarma prostorový metr smrkového dříví.


Zdroj: Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy VaryKomentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy

 

seo uniweb