Karlovy Vary: Krajským sportovcem roku je tenistka Vondroušová (TV Západ)

V Karlovarském městském divadle se ve čtvrtek 19. května uskutečnilo předávání cen nejlepším sportovcům Karlovarského kraje za rok 2021. Slavnostním večerem provázel sportovní reportér Tomáš Budka, který si připravil i několik překvapení pro oceněné. V úvodu se představila taneční skupina Mirákl.


Hejtman karlovarského kraje Petr Kulhánek poděkoval všem oceněným za skvělou reprezentaci regionu. 

"Jejich výkony byly tou nejlepší reprezentací Karlovarského kraje. A za to my vám můžeme slíbit, že Karlovarský kraj bude pokračovat v té neztenčené intenzitě podpory sportu tak, jak jsme ji masivně navýšili přede dvěma lety, tak v ní budeme pokračovat i letos a v letech příštích. Zejména samozřejmě pro ten sport mládežnický, dětský, juniorský," řekl mimo jiné hejtman. 

Ocenění získali z rukou zástupců Karlovarského kraje, České unie sportu a Nadace fondu západočeských olympioniků skleněné plakety, finanční šeky a dárkové tašky s výživovými produkty.

V kategorii jednotlivců – žáků získali ocenění: kanoista Matěj Kvapil z TJ SLAVIA Karlovy Vary, plavkyně Rozálie Brožíková z TJ Slovan Karlovy Vary, boxerka Eliška Gubová z BC Baník Sokolov a minigolfistka Jolana Nečekalová z TJ MG Cheb. 

V kategorie žáci – sportovní kolektivy si ocenění odnesla družstva šermířů – chlapci z TJ Lokomotiva Karlovy Vary, žáků – U13, FK Baník Sokolov a družstvo starších žáků – vzpírání, SK Vzpírání Sokolov.

V programu byla také další hudební vystoupení, kde se představil i zpěvák Libor Schlenz.

Vyhlášeny byly také výsledky za kategorie dorost, junioři – jednotlivci. V ní se ocenění dočkali: Kryštof Zatloukal z LK Slovan K. Vary za běh na lyžích, který si cenu nemohl kvůli probíhajícímu soustředění, Heidi Juránková – silniční triatlon ze stejného klubu, dále triatlonistka Barbora Stupková z Triathlon academy Plzeň a za Tenisklub Cheb Matěj Pánik, za něhož převzal cenu jeho bratr.        

Ve stejné věkové kategorii, ale za sportovní kolektivy uspělo Smíšené družstvo dorostu běžců na lyžích – běh na lyžích, LK Slovan Karlovy Vary, družstvo dvojic kadetek a juniorek Radka a Lenka Veselých – plážový volejbal, BVC Chodov, a smíšené družstvo ve složení Barbora Bretová a Martin Hámor ml. – lukostřelba, LK ESKA Cheb.       

Následovalo hudební vystoupení zpěvačky Kamily Nývltové. A hned poté byla vyhlášena kategorie dospělých jednotlivců. Cenu si odnesl smečař volejbalových Mistrů z VK Karlovarsko Lukáš Vašina. Dále David Reitšpies – stolní tenis, Sportovní klub stolního tenisu Cheb za něhož převzal cenu předseda klubu a lukostřelkyně Martina Zikmundová z LK ESKA Cheb za níž převzala cenu její sestra.   

I v kategorii dospělých sportovních kolektivů uspěli volejbalisté a stolní tenisté. Družstvo dvojnásobného mistrovského VK Karlovarska a družstvo mužů ze Sportovního klubu stolního tenisu Cheb. A také házenkářské družstvo žen z TJ Sokol Lázně Kynžvart, za které převzali ocenění zástupci klubu.          

Diváci mohli také zhlédnout ukázku pole dance. V kategorii handicapovaných sportovců – jednotlivců byla oceněna paraplavkyně Vendula Dušková z SK KONTAKT Karlovy Vary. Mezi trenéry byli vybráni Miroslav Petrásek – běh na lyžích, LK Slovan K. Vary, za něhož převzala ocenění dcera a fotbalový trenér v žákovských kategoriích Stanislav Galisz z FK Baník Sokolov. 

Mezi sportovní legendy byl uveden volejbalista Milan Karpíšek z TJ Slovan Karlovy Vary. 

„Milan Karpíšek byl aktivním hráčem volejbalu už od 50. let 20. století až do svých 76 let - v roce 2014. Nejdřív ve Staré Roli a pak po devítileté pauze od svých 59 až do konce kariéry, ještě za TJ Slovan Karlovy Vary. Byl volejbalovým rozhodčím 2. a 3. třídy, činným už od roku 1970. V letech 1980 – 1983 byl trenérem karlovarských dorostenců, kteří pak později v dospělosti hráli volejbal v nejvyšších celostátních soutěžích. Byl také účastníkem bezpočtu volejbalových turnajů v letech 1959 – 2014. Pan Milan Karpíšek bohužel zemřel na začátku května. Cenu přebírá jeho dcera,“ sdělil publiku moderátor Budka. 

Nejlepším sportovcem Karlovarského kraje a zároveň držitelkou Ceny hejtmana se stala olympionička, tenistka Markéta Vondroušová, za níž převzal cenu její otec.

NetConcert Bobby Shew

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
PolyMedia

Hlavní zprávy

 

Velikáni filmové hudby
weby uniweb