Karlovy Vary: Blokové čištění města se vrací k běžnému režimu

Po přechodném období, kdy se blokové čištění města provádělo v upraveném režimu, se od 1. června vrací údržba komunikací, parkovacích ploch a dalších prostranství v Karlových Varech do tradiční formy.


Postupně tedy budou čištěna a omývána i parkovací místa, zálivy a další části komunikací. S rozsáhlejším úklidem souvisí také nutnost přeparkovat vozidla z lokalit, kde bude blokové čištění probíhat.

„Snažili jsme v průběhu dubna a května reflektovat platná opatření k zamezení šíření koronaviru, tedy zejména omezení pohybu osob, proto jsme v průběhu volili formu úklidu vždy podle aktuální situace v každé jednotlivé lokalitě. Více jsme se tedy zaměřili na ruční metení, ruční sběr a odstraňování nečistot. Jak se život ve městě vrací do běžných kolejí, také úklid komunikací a veřejných prostranství začne od června v obvyklém režimu. Pro důkladnou očistu komunikací a parkovacích zálivů je nezbytné z čištěných ploch přeparkovat vozidla. Prosíme proto motoristy, aby respektovali přechodné dopravní značení a umožnili nám bezproblémový průběh údržby města," uvádí náměstek primátorky Petr Bursík.

Přechodné dopravní značení bude na provádění úklidu a tedy i riziko odtahu vozidel upozorňovat vždy s týdenním předstihem. Harmonogram je zveřejněný zde.

Vozidla, bránící provádění blokových čištění, budou odtažena na parkoviště odtahové služby Dopravního podniku Karlovy Vary a.s. na Západní ulici čp. 63. V případě jejich nevyzvednutí v den odtahu budou tato vozidla následující den převezena zpět do původní lokality. Ceny za provádění odtahů vozidel jsou stanoveny nařízením č. 13/2019, které je zveřejněno v sekci Vyhlášky a nařízení.


Zdroj: Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary

NetConcert Angelique Kidjo

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
PolyMedia

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
seo uniweb