Karlovarští celníci zajistili padělky pracích prostředků

Karlovarští celníci během září a začátkem října zajistili více než 400 ks padělků pracích prášků a rostlinných postřiků v hodnotě téměř 125 tisíc korun. Celníci mimo jiné provádějí kontroly zaměřené na dodržování povinností v souvislosti s vymáháním práv duševního vlastnictví a ochranu spotřebitele.

zprávy uniweb weby

Karlovarští celníci se ve většině případů setkávají s padělky především textilu, obuvi a galanterního zboží, nejčastěji na tržnicích. Tentokrát zajistili padělky pracích prášků a rostlinných postřiků, a to nejen na tržnicích, ale i v kamenných prodejnách.

V září se zapojili do celostátní akce a v karlovarském regionu zajistili téměř 200 ks herbicidních prostředků ROUNDUP v hodnotě více než 100 tisíc korun, které vykazovaly známky porušení práv duševního vlastnictví. V jedné z prodejen dokonce našli i připravené prázdné plastové lahve a etikety tohoto přípravku.

Další kontroly byly zaměřeny také na prodej pracích prostředků. Ve vytipovaných prodejnách provedli karlovarští celníci v září a začátkem října 4 kontroly, při kterých našli bezmála 250 ks pracích prášků značky REX vykazujících známky porušení práv duševního vlastnictví, v hodnotě téměř 25 tisíc korun.

Celníci případy předali k dalšímu řízení právnímu oddělení Celního úřadu pro Karlovarský kraj.


Zdroj: Celní úřad pro Karlovarský kraj

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
SZO

Hlavní zprávy

 

seo uniweb