Karlovarský kraj hlásí 200 tisíc vyočkovaných dávek vakcín proti COVID-19

V Karlovarském kraji byla v pondělí 21. června 2021 podána dvoustá tisící dávka očkování proti COVID-19. Téměř 70 tisíc lidí z celkového počtu 292 094 (31. 3. 2021) už je plně očkováno oběma dávkami. Nejvyšší proočkovanost eviduje kraj v seniorských skupinách občanů 70 a 80+.


"Velký dík za to, že se daří očkováním chránit nejen rizikové, ale i ostatní skupiny našich občanů, patří očkovacím týmům jednotlivých očkovacích center a míst v celém kraji. Poděkovat je ale třeba i praktickým lékařům, kteří nejenže očkují své pacienty, ale pomáhají i v očkovacích centrech. Situace se rychle lepší a i po rozvolnění máme v Karlovarském kraji aktuálně jen velmi nízká čísla nákazy. Přesto bych chtěl znovu vyzvat všechny, kteří ještě zvažují vakcinaci, aby neváhali a nechali se očkovat. Vidíme to v některých i evropských zemích, že se mezi neočkovanými nákaza novými mutacemi náhle zase šíří,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek.

Podle lékařské ředitelky Karlovarské krajské nemocnice a krajské koordinátorky očkování Dagmar Uhlíkové se připravuje zřejmě od 1. července také očkování dětí starších 12 let.

„Zatím se o tom stále jedná, počítáme s tím, že by se očkování dětí konalo přímo v jednotlivých nemocnicích v Karlových Varech a v Chebu, kde jsou přímo k dispozici pediatři, v Sokolově bude vakcinace nadále probíhat v prostorách kláštera,“ upřesnila Dagmar Uhlíková.

Před cestami do zahraničí i pro další využití si lidé mohou vytisknout certifikát o absolvování očkování. Vstup do systému je možný na stránkách ÚZIS: - Portál očkování (uzis.cz)


Zdroj: Mgr. Jana Pavlíková, tisková mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO Studio

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew
weby uniweb