Karlovarský kraj bude mít pro zdravotníky respirátory FFP3

Karlovarský kraj bude mít pro zdravotníky z nemocnice v Karlových Varech, v Chebu a pro záchranáře, kteří v první linii zajišťují péči o pacienty s podezřením na nákazu koronavirem, nedostatkové respirátory FFP3. Hejtman Petr Kubis se na jejich dodávkách dohodl se společností Refil působící v Sedleci u Karlových Varů.

VZP list a pros 2022

Nedostatek respirátorů typu FFP3 je evergreenem koronavirového období v celé ČR. Firmy, které zajišťují jejich výrobu, musí v době nouzového stavu produkci odvádět státu. Hejtman Petr Kubis proto po dohodě s vedením společnosti Refil oslovil ministerstvo zdravotnictví s požadavkem, zda by kromě určené výroby pro stát mohl dodávat i Karlovarskému kraji pro Karlovarskou krajskou nemocnici.

„Podařilo se nám domluvit s ministerstvem zdravotnictví, že společnost Refil odevzdá státu požadovaný objem výroby respirátorů FFP3 a přebytek výroby odkoupí Karlovarský kraj. Velmi si přístupu firmy vážím, protože zareagovala na situaci v regionu, ve kterém je doma, a i za cenu navýšení výroby si vzala za úkol pomoci ochránit naše zdravotníky,“ vysvětlil hejtman Petr Kubis. 

Společnost Refil už dodala v tomto týdnu tisícovku respirátorů FFP3.

„Distribuovali jsme je do karlovarské i chebské nemocnice, další dodávky by měly následovat v každém týdnu v objemu do 2 tisíc respirátorů,“ upřesnil krajský radní Jan Bureš.

Refil je česká firma zaměřená na výrobu respirátorů, tedy filtračních polomasek proti částicím. Na českém trhu působí od roku 1993 a postupně si buduje pevné místo i v řadě evropských zemí. Při vývoji produktů klade důraz především na kvalitu a komfort nošení, které jsou nejdůležitějšími kritérii při ochraně zdraví uživatele.


Zdroj: Mgr. Jana Pavlíková, tisková mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje

NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
netConcert

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew
weby uniweb