Karlovarský folklorní festival se uskuteční tradičně v měsíci září

V Karlových Varech se uskuteční již 25. ročník Karlovarského folklorního festivalu. V termínu 3. – 6. 9. 2020 se v rámci tradiční přehlídky folklorních souborů bude konat několik představení na různých scénách v regionu.

zprávy uniweb weby

Organizaci festivalu zásadně narušila pandemie koronaviru, která znemožnila účast některých zahraničních účinkujících.

„Jsem velmi rád, že folklorní festival, který se mezi lidmi těší velké oblibě, nebude chybět ani v letošním roce. Tohoto ročníku se z pochopitelných důvodů nemohou zúčastnit soubory z mnoha cizích zemí, přesto ale věřím, že program jednotlivých akcí diváky zaujme,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast kultury a památkové péče Martin Hurajčík.            

Program prvního dne se ponese v rytmu zahajovacích koncertů, v pátek bude mezinárodní folklorní lázeň pokračovat programem pro žáky základních a středních škol s názvem Svět tančí a dále pak představením v Jáchymově. V sobotu a neděli se soubory představí například v centru Karlových Varů. Jedinečnou příležitost vidět všechna folklorní uskupení pohromadě na jedné scéně budou mít návštěvníci sobotního Galaprogramu v hotelu Thermal.  

Účast zahraničních souborů je tento rok s ohledem na epidemiologickou situaci značně omezena, diváci se ale mohou těšit na evropské soubory z Rumunska nebo ze Slovenska. Nebudou chybět ani české a moravské soubory, např. Formani ze Slatiňan, Dyjavánek ze Znojma, Gaudeamus patřící k VŠE z Prahy, Chrlis z Chrástu, Stázka z Teplé, pravidelný návštěvník Skejušan z Chomutova a domácí organizátorský Soubor písní a tanců Dyleň.          

Stejně jako v minulých letech návštěvníkům předvedou své taneční, hudební a také kulinářské umění národnostní menšiny, jež v našem kraji žijí, a to na scénách v Karlových Varech a Sokolově. Festival, který se koná s podporou statutárního města Karlovy Vary a Karlovarského kraje, tak nejen poučí o jiných kulturách a zvycích, ale jako vždy hlavně pobaví.

Přesný program bude zveřejněn na webových stránkách Karlovarského folklorního festivalu.


Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
netConcert

Hlavní zprávy

 

weby uniweb