Karlovarsko: Řidič kolem policistů projel rychlostí 222 km/h

I přes vyhlášený nouzový stav a plnění úkolů s ním souvisejících, dohlížejí dopravní policisté v Karlovarském kraji na bezpečnost a plynulost v silničním provozu. Zaznamenali však, že někteří řidiči využívají prázdnější silnice k porušování předpisů, zejména k překračování rychlosti, proto se právě na dodržování rychlosti jízdy zaměřili ve větším rozsahu.

dezinfekce

Na to doplatil řidič osobního vozidla značky BMW, který jel v úterý dne 7. dubna 2020 na dálnici D6. Na 133 km míjel policejní vozidlo vybavené měřícím zařízením rychlosti, které v daný moment zaznamenalo jeho rychlost 222 km/h. Na daném úseku je maximální dovolená rychlost 130 km/h. Po odečtení tolerance tedy řidič překročil rychlost o 85 km/h. Následně policisté předepsaným způsobem řidiče na bezpečném místě zastavili. O skutku sepsali oznámení a věc postoupili na příslušnou obec s rozšířenou působností k projednání.

O nadcházejícím prodlouženém víkendu, během kterého jsou Velikonoce, můžete potkat obdobné policejní hlídky po celém Karlovarském kraji, neboť bude zvýšen dopravní dohled na silnicích. Vzhledem k předpovědi počasí, která slibuje teplé a slunečné dny, nasadí dopravní policisté i svůj moto tým. Proto buďte ohleduplní, dodržujte předpisy a neohrožujte ostatní účastníky silničního provozu.

por. Bc. Zuzana Týřová

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese

Hlavní zprávy

 

NOVÝ RENAULT CAPTUR