Karlovarsko: Policisté se zaměřili na kontroly nádraží, vlakové spoje a železniční tratě

Policisté Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje se zapojili do mezinárodní policejní kontrolní akce s názvem „24-BLUE RAD“. Akce proběhla od 20. března do 26. března 2023 nejenom na celém území našeho státu, ale v celé Evropě.


 Policejní hlídky v Karlovarském kraji se zaměřily především na kontrolu dodržování veřejného pořádku v prostředí železnice, ve vagonech a na nádražích. Kontrolovaly také dodržování zákona a předpisů pro pohyb v železničním prostředí, graffiti, kapesní krádeže, kontrolu přepravy zboží nebo ilegální migraci.

V našem kraji akce proběhla ve dnech 21. března a 22. března. Do mezinárodní akce, která trvala 24 hodin, se zapojilo téměř 100 policistů. Ti zkontrolovali přes 400 osob a dále téměř 100 nádraží. Policejní hlídky zkontrolovaly přes 100 osobních vlaků a téměř 10 vlaků nákladních. Policisté se během akce zaměřili také na kontrolu téměř 90 železničních přejezdů. Během policejní bezpečnostní akce policisté řešili 54 přestupků.

Mezinárodní bezpečnostní akce 24-BLUE RAD je jednou z největších akcí a významnou měrou napomáhá snižovat kriminalitu na železnicích.

por. Mgr. Soňa Podlahová

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Eastwood Symphonic

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
seo uniweb