Karlovarsko: Policie se zaměřila na nákladní dopravu

O víkendu 25. července 2020 proběhla na území Karlovarského kraje dopravně bezpečnostní akce zaměřená na nákladní a autobusovou dopravu. Konkrétně na přepravu nákladu a osob, zejména na kontrolu dodržování sociálních předpisů, přepravy osob, nebezpečných látek, technického stavu vozidel, hmotnostních limitů, přepravu nadměrných nákladů a podobně. Cílem akce bylo snížit počet dopravních nehod a jejich následků na regionálních pozemních komunikacích.

dezinfekce

Do akce se zapojilo 14 policistů, kteří zastavili a zkontrolovali 66 vozidel. Zjištěno bylo 34 přestupků na úseku zákona o provozu na pozemních komunikacích.                              

Nejčastějším přestupkem bylo překročení hmotnosti vozidla. Tento přestupek policisté během šestihodinového akce řešili v osmi případech. V sedmi případech policisté řešili nevyhovující technický stav vozidla. Ve čtyřech případech nebyli řidiči připoutáni bezpečnostním pásem. Nedodržení bezpečnostní přestávky a doby jízdy řešili policisté se třemi řidiči. V jednom případě byl řidič vozidla pod vlivem alkoholu.

V průběhu akce policisté také pátrali po hledaných nebo pohřešovaných osobách, odcizených vozidlech a věcech.

Obdobné dopravně bezpečnostní akce budou v Karlovarském kraji i nadále pokračovat.

nprap. Jakub Kopřiva

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy