Karlovarsko: Policie se zaměřila na nákladní dopravu

O víkendu 25. července 2020 proběhla na území Karlovarského kraje dopravně bezpečnostní akce zaměřená na nákladní a autobusovou dopravu. Konkrétně na přepravu nákladu a osob, zejména na kontrolu dodržování sociálních předpisů, přepravy osob, nebezpečných látek, technického stavu vozidel, hmotnostních limitů, přepravu nadměrných nákladů a podobně. Cílem akce bylo snížit počet dopravních nehod a jejich následků na regionálních pozemních komunikacích.

A nebuďte smutnej, Vaňku! aneb 85 setkání s Václavem Havlem

Do akce se zapojilo 14 policistů, kteří zastavili a zkontrolovali 66 vozidel. Zjištěno bylo 34 přestupků na úseku zákona o provozu na pozemních komunikacích.                              

Nejčastějším přestupkem bylo překročení hmotnosti vozidla. Tento přestupek policisté během šestihodinového akce řešili v osmi případech. V sedmi případech policisté řešili nevyhovující technický stav vozidla. Ve čtyřech případech nebyli řidiči připoutáni bezpečnostním pásem. Nedodržení bezpečnostní přestávky a doby jízdy řešili policisté se třemi řidiči. V jednom případě byl řidič vozidla pod vlivem alkoholu.

V průběhu akce policisté také pátrali po hledaných nebo pohřešovaných osobách, odcizených vozidlech a věcech.

Obdobné dopravně bezpečnostní akce budou v Karlovarském kraji i nadále pokračovat.

nprap. Jakub Kopřiva

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
seo uniweb