Karlovarsko: Byla vydána unikátní publikace o závislosti na videohrách

Žáci základních škol v regionu, pedagogové i rodiče budou mít od začátku školního roku 2020/2021 k dispozici novou příručku s názvem „Závislost na videohrách a finanční nástrahy, které videohry obsahují.“ Publikaci připravil Odbor bezpečnosti a krizového řízení Krajského úřadu Karlovarského kraje. Kromě popisu příznaků závislosti i preventivních doporučení informuje dokument o aktuálních trendech v oblasti videoher a způsobech, jimiž lze z hráčů vylákat peníze.


Autor příručky, kterým je krajský protidrogový koordinátor Jiří Vimr, popisuje mimo jiné i skryté mikrotransakce a tzv. loot boxy čili v důsledku nebezpečné, i když legální způsoby, jejichž účelem je získat od hráčů videoher finanční profit. 

„Počítačové hry jsou v dnešním světě běžnou součástí života dětí i dospělých. Neustále se rozvíjejí a obsahují čím dál propracovanější způsoby, jak hráče u konkrétní hry udržet co nejdéle, ale také od něj zároveň dostat peníze. Je třeba na tento fenomén reagovat a upozornit na možná rizika a hrozby s hraním počítačových her spojená. A právě to je cíl naší příručky, která je určena především dětem ve věku 9 až 14 let. S její distribucí do základních škol počítáme hned od nového školního roku,“ řekl hejtman Petr Kubis.

Na stejné téma vznikly i preventivně informační letáky, které obsahují základní informace z metodiky.

„Jde zejména o šestero doporučení, jak rozeznat u dětí závislost na videohrách a jak si s ní poradit,“ uvedla Šárka Benešová z odboru bezpečnosti a krizového řízení.

Letáky rovněž spolu s metodikou dostanou základní školy v Karlovarském kraji. Metodický dokument „Závislost na videohrách a finanční nástrahy, které videohry obsahují“ najdou zájemci také na krajském informačním portálu zde.


Zdroj: Mgr. Jana Pavlíková, tisková mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje


weby uniweb zprávy

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
seo uniweb